REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa lat 30. w hotelowej inwestycji rodziny Likusów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2014 11:05
Warszawa lat 30. w hotelowej inwestycji rodziny Likusów
Wiesław Likus

Realizowany przez rodzinę Likusów hotel przy Placu Powstańców Warszawy w Warszawie, w ramach przebudowy dawnego hotelu Prudential, będzie utrzymany w klimacie lat 30. i stylu art déco – poinformował portal Propertydesign.pl Wiesław Likus.

REKLAMA

Dawny hotel Prudential, a później Warszawa, został kupiony przez rodzinę Likusów w 2010 roku od spółki Polimex-Mostostal. Wybudowany w latach 30. ub. wieku obiekt, był symbolem nowoczesnej Warszawy i najwyższym hotelem w Europie. Został zniszczony w okresie II wojny światowej, m.in. w czasie powstawania warszawskiego. - Obiekt jest silnie związany z historią stolicy i naszego kraju, a właśnie historia miejsca, w którym realizujemy dany projekt, jest dla nas bardzo ważnym aspektem – podsumowuje Wiesław Likus.

- Mieliśmy dwie możliwości – utrzymanie w obiekcie stylu socrealistycznego, w kierunku którym był modernizowany po wojnie lub powrót do pierwotnej formy – klimatu lat 30. i stylu art déco. Wybraliśmy drugie rozwiązanie – tłumaczy Wiesław Likus.

W hotelu powstanie m.in. 150 pokoi.

To pierwsza inwestycja hotelowa realizowana przez rodzinę Likusów w Warszawie i – poza łódzkim Grandem – największy obiekt hotelarski w ich portfolio.

- Przebudowę hotelu Warszawa komplikuje budowa metra, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mieli dostęp do obiektu i rozpoczniemy jego realizację – zapowiada Wiesław Likus.

Firma Holding Liwa, która należy do rodziny Likusów, jest właścicielem sieci luksusowych hoteli, lokowanych w zabytkowych centrach miast. Spółka prowadzi: Hotel Stary, Hotel Copernicus i Hotel Pod Różą w Krakowie, Hotel Monopol Katowice, Hotel Monopol Wrocław oraz Hotel Grand Łódź. Wybudowała też m.in. dom handlowy Vitkac w Warszawie. Do Holdingu Liwa należy także 10 stylowych restauracji w hotelach bądź atrakcyjnych punktach miast.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY