REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa likwiduje bariery architektoniczne

  • Autor: um.warszawa.pl
  • 19 lut 2016 10:59
Warszawa likwiduje bariery architektoniczne
Pałac Kultury i Nauki, Warszawa, fot. Piotr Waniorek

Dzięki współpracy twórców Warszawskiej Mapy Barier i rady miasta, od trzech lat likwidowane są bariery architektoniczne, które utrudniają poruszanie się po stolicy osobom starszym i niepełnosprawnym.

REKLAMA

W tym roku znów ok. miliona złotych władze Warszawy przeznaczą na likwidację barier architektonicznych.

W tym roku podjęto decyzję o usunięciu konkretnych barier. Chodzi o te najbardziej uciążliwe, ale łatwe i szybkie do likwidacji. Miastu zależy na tym, aby prace nie trwały długo i nie były kosztowne.

Jakie bariery zostaną usunięte? To przede wszystkim wysokie krawężniki, nierówne chodniki, brak pasów ostrzegawczych, płytek z "wypustkami".

Miasto chce też stopniowo zmieniać krawężniki na przystankach autobusowych - wymieniać stare na krawężniki tzw. peronowe, o zaokrąglonych końcach, które ułatwiają podjazd autobusom blisko chodnika. Inne planowane prace to budowa wind na wiadukt mostu Poniatowskiego, przy przejściu podziemnym zlokalizowanym pod ulicami Wolską i Kasprzaka w rejonie skrzyżowania z ul. Redutową, a także kładki pieszo-rowerowej łączącej Kępę Potocką z terenami pasa nadwiślańskiego.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich deklaruje zmiany w 214 miejscach. Usunie szereg barier z całych ciągów ulicznych, np. na Białołęce z ul. Marywilskiej, na Bielanach z ul. Marymonckiej, a na Pradze z ulic Namysłowskiej i Wileńskiej oraz okolic pl. gen. J. Hallera. Tak jak w poprzednim roku w projekt zaangażowały się też dzielnice, które nadesłały 187 propozycji barier do usunięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY