REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: Prime Corporate Center ma już 17 pięter

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 kwi 2015 12:05
Warszawa: Prime Corporate Center ma już 17 pięter
Prime Corporate Center, Grzybowska 78 w Warszawie
Warszawa: Prime Corporate Center ma już 17 pięter
Warszawa: Prime Corporate Center ma już 17 pięter

Konstrukcja biurowca Prime Corporate Center przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie osiągnęła już wysokość 17 pięter, a na placu budowy pracuje obecnie 200 osób oraz 2 żurawie. Generalny wykonawca rozpoczął też montaż szklanej elewacji, która zostanie oświetlona światłem LED.

REKLAMA

W ubiegłych miesiącach zrealizowane zostały już kondygnacje nadziemne podium budynku, natomiast generalny wykonawca pracuje obecnie nad konstrukcją kolejnych pięter trzonu wieży Prime Corporate Center. Konstrukcja rośnie w tempie jednej kondygnacji nadziemnej w ciągu 5 dni roboczych, a osiągnięcie docelowej wysokości 23 pięter planowane jest w czerwcu br. Realizowane przez firmę Warbud prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem.

Na podziemnych kondygnacjach, w których znajdzie się parking na ponad 190 miejsc postojowych, trwają już prace tynkarskie i malarskie, wykonana została też już większość instalacji. Na części powierzchni biurowych odbywają się prace murarskie, jak również wykonywane są instalacje elektryczne i mechaniczne. W pomieszczeniach technicznych przygotowywane są warstwy wykończeniowe posadzek oraz instalowana jest izolacja akustyczna. Rozpoczęły się już przygotowania do przyłączenia instalacji telekomunikacyjnych oraz grzewczych, a proces realizacji pozostałych mediów przebiega bez zakłóceń.

– Cieszy nas, że budowa Prime Corporate Center przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem i już w pierwszej połowie 2016 roku bank Raiffeisen Polbank będzie mógł wprowadzić się do swojej nowej głównej siedziby – powiedział Czarek Jarząbek, Współwłaściciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.

Głównym najemcą Prime Corporate Center będzie Raiffeisen Polbank, który zajmie ponad 95 proc. powierzchni dostępnej w budynku, w tym także całą powierzchnię handlowo-usługową na parterze. Umowa na 19,5 tys. mkw. zawarta w lipcu przez Golub GetHouse oraz Raiffeisen Polbank to największa transakcja wynajmu nowej powierzchni biurowej zrealizowana w 2014 roku w Polsce.

W najbliższym czasie zaplanowane jest rozpoczęcie prac wykończeniowych na powierzchni najmu, obejmujących m.in. docelowe rozprowadzenie instalacji, wykonywanie podłóg podniesionych, w późniejszym okresie sufitów podwieszonych oraz pozostałych elementów wykończenia i wyposażenia przeznaczonego dla najemcy. W kolejnych tygodniach generalny wykonawca Prime Corporate Center będzie kontynuować roboty żelbetowe, elewacyjne, prace wykończeniowe powierzchni wspólnych, instalacje mechaniczne, elektryczne, w tym elektryczne słaboprądowe oraz izolację dachu.

Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Oprócz eleganckiej, przeszklonej elewacji, budynek wyróżni najwyższa jakość wykończenia wnętrz, w tym lobby recepcyjnego oraz powierzchni wspólnych. Biurowiec będzie także dysponował tarasem z panoramicznym widokiem na Warszawę, parkingiem dla rowerów, wygodnym podjazdem pod główne wejście oraz restauracją.

Biurowiec zostanie oddany do użytku w I kwartale 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY