REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa: Siedem ośrodków sportowych czeka modernizacja

  • Autor: UM Warszawa
  • 04 sty 2017 16:44
Warszawa: Siedem ośrodków sportowych czeka modernizacja
Tor łyżwiarski Stegny, fot. Kontrapunkt V-Projekt Zespół Projektowo-Inwestycyjny

Ponad 130 milionów złotych zostanie wydanych na rewitalizacje i modernizacje siedmiu ogólnomiejskich ośrodków sportowych. Pieniądze zostaną zainwestowane w latach 2017-2019.

REKLAMA

Park Kultury w Powsinie oraz sześć ośrodków zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa przejdzie w najbliższych latach modernizację - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Park Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1)
Koszt: 11 002 800 zł
Za te środki przeprowadzone zostaną dwa zadania inwestycyjne. W ciągu tego roku hala tenisowa nad dwoma kortami uzyska nową powłokę. Dodatkowo położona zostanie nowa nawierzchnia kortów ze sztucznej trawy, a także wymienione zostanie oświetlenie i system ogrzewania.

W I połowie 2017 roku opracowana zostanie również koncepcja zagospodarowania Parku Kultury w Powsinie. W jej przygotowaniu zostaną uwzględnione wnioski z ankiet przeprowadzonych w 2016 roku wśród użytkowników ośrodka. Na podstawie koncepcji zostanie sporządzony projekt architektoniczno-budowlany i opracowany szczegółowy kosztorys zagospodarowania parku.

Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22)
Koszt: 15 787 331 zł
Większą część powyższej kwoty pochłonie modernizacja samego stoku narciarskiego. W ramach prac obecna mata igielitowa zostanie zastąpiona matą nowej generacji. Nowa nawierzchnia cechować się będzie lepszym poślizgiem oraz wyższym stopniem bezpieczeństwa użytkowników w razie upadku na stoku. Wymieniona mata będzie się charakteryzowała warunkami bardziej zbliżonymi do naturalnych.

Dodatkowo wybudowany zostanie wyciąg chodnikowy dla początkujących narciarzy. Instalacja przenośnika wzdłuż istniejącego stoku zjazdowego umożliwi transport adeptów narciarstwa na pierwszy poziom stoku. Pozwoli to na wyeliminowanie podchodzenia narciarzy w górę stoku, co z kolei przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Prace prowadzone będą w latach 2017-18.

W tym samym czasie zabudowane zostanie górne piętro budynku głównego ośrodka. Nadbudowa usprawni komunikację pomiędzy istniejącymi częściami gmachu, a także przyczyni się do poprawy warunków dla osób z niepełnosprawnościami bowiem zostanie zainstalowana winda.

Modernizacja Toru Łyżwiarskiego „Stegny” (ul. Inspektowa 1)
Dotychczasowe prace przygotowawcze związane z zadaszeniem i modernizacją Toru „Stegny” objęły wykonanie projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę.

W związku z brakiem dofinansowania tego zadania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w roku 2016, miasto zredukowało środki na to zadanie do 19 500 000 zł. Całkowity koszt planowanej inwestycji na „Stegnach” to 163 519 637 zł.

Choć finansowanie tego przedsięwzięcia zostało mocno ograniczone, Warszawa nie składa broni w staraniach o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niebawem stolica będzie wnioskować o wpisanie inwestycji do Planu Rocznego na 2017 rok i przyznanie 60 mln zł z budżetu centralnego.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY