REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawa szykuje się na święta. Będzie więcej dekoracji

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 lis 2016 11:40
Montaż iluminacji na ulicy Świętokrzyskiej, fot. Zarzą Dróg Miejskich

Na niektórych ulicach stolicy już widać zainstalowane dekoracje. Pojawiły się na latarniach wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, Emilii Plater, na pl. Bankowym. Do montażu jest ponad 20 km ulic, dlatego ekipy rozpoczęły prace już na początku listopada.

REKLAMA

Miasto podpisało czteroletnią umowę na bożonarodzeniowe dekoracje świetlne. Przetarg wygrała firma Multidekor. Ulice Warszawy rozświetlą w wielu miejscach zupełnie nowe dekoracje. Przy montażu pracuje kilka ekip, aby zdążyć z przytwierdzeniem wszystkich światełek i ustawieniem dekoracji na 3 grudnia, kiedy uruchomiona zostanie cała iluminacja - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Łączna długość tegorocznych instalacji to ponad 20 km. Będzie prawie dwa razy więcej lampek niż w poprzednich sezonach, a liczba dekoracji, tworzących świąteczną atmosferę, wzrośnie o ponad 70 proc. Główną osią iluminacji świątecznych będzie Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY