REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawska Praga zyskuje nowe oblicze

  • Autor: UM Warszawa
  • 16 sty 2017 10:21
Warszawska Praga zyskuje nowe oblicze
fot. UM Warszawa

Kamienica przy ul. Targowej 40 w Warszawie przeszła gruntowną modernizację. To kolejna inwestycja na Pradze. W jej sąsiedztwie znajduje się Muzeum Warszawskiej Pragi i nowe Centrum Kreatywności Targowa.

REKLAMA

Praga zyskuje nowe oblicze. Zamiany na tym obszarze zachodzą już od kilku lat. Remont kamienicy przy Targowej 40 trwał półtora roku i kosztował 4,75 mln zł. Od końca września 2016 roku działa już Centrum Kreatywności Targowa. Natomiast od grudnia – Centrum Młodych przy ul. Inżynierskiej. Trwa rozbudowa II linii metra o kolejne stacje. Trwają również prace przy pierwszej w Warszawie kamienicy międzypokoleniowej przy ul. Stalowej 29 – zamieszkają w niej zarówno młodzi jak i seniorzy. Na ostatnich dwóch piętrach powstanie placówka opiekuńczo-wychowawcza, a podwórko wokół stanie się przestrzenią integracji mieszkańców.

Modernizacje budynków i zasady ich funkcjonowania konsultowane są z mieszkańcami. Tak było na przykład w przypadku wspólnej przestrzeni w międzypokoleniowej kamienicy przy ul. Stalowej 29, czy też programem Centrum Kultury Nowa Praga, które będzie się mieścić w pałacyku Konopackiego. Latem 2015 roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu Otwarta Ząbkowska, a wiosną 2016 roku – festiwalu Miasto Szczęśliwe. Tydzień temu (6-7 stycznia 2017r.) była Zimowa Otwarta Ząbkowska. Dzięki miejskiemu dofinansowaniu, instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe organizują liczne wydarzenia kulturalne, społeczne i integrujące mieszkańców. Wszystko w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY