REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawska starówka coraz piękniejsza

  • Autor: um.warszawa.pl
  • 24 gru 2015 11:51
Warszawska starówka coraz piękniejsza
fot. Fotolia

Wymiana i remont nawierzchni ulic, rynku i placów w obrębie murów na warszawskiej Starówce trwały cztery lata. Podzielone były na etapy, aby prace jak najmniej przeszkadzały mieszkańcom i turystom. W listopadzie 2015 r. ostatecznie się zakończyły.

REKLAMA

Remont nawierzchni nadzorował Zarząd Terenów Publicznych. Łączna wartość robót wyniosła prawie 9 mln zł - informuje oficjalny portal miejski um.warszawa.pl.

Od wielu lat Warszawa przyznaje środki na remonty stołecznych zabytków. Dofinansowanie otrzymują właściciele, zarządcy, wspólnoty mieszkaniowe. Spora liczba beneficjentów to wspólnoty mieszkaniowe na Starym Mieście. Remonty pozwoliły przywrócić staromiejskim kamienicom urodę z okresu odbudowy, czyli z czasu kiedy Stare Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO w 1980 r. jako „wyjątkowy przykład całkowitej rekonstrukcji zespołu historycznego."

Największa przemiana dokonuje się teraz w 11 kamienicach Strony Dekerta składających się na Muzeum Warszawy. Pierwszym etapem było oddanie do użytku historycznych piwnic. Teraz prace trwają wewnątrz i na fasadach. Kolorystyka i zdobienia odnowionych elewacji nawiązują do tego co stworzyli architekci i budowniczowie z lat 50. Koszt samego remontu kamienic to blisko 39 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY