REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawska Wola zyska wyjątkowy skwer

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 15 lip 2016 15:02
fot. pixabay.com

Poznaliśmy projekty w ramach III edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie. Jednym ze zwycięskich projektów na Woli jest realizacja skweru "Sierpnia 1944"  z siłownią plenerową i placem zabaw.

REKLAMA

Skwer „Sierpnia 1944” to ogólnodostępny skwer znajdujący się przy skrzyżowaniu ul. Wolskiej i Płockiej. To ruchliwe miejsce, gdzie przecinają się szlaki komunikacyjne. W najbliższych latach tuż obok powstanie stacja metra. Ta część dzielnicy pozbawiona jest ogólnodostępnych terenów zielonych służących rekreacji i odpoczynkowi mieszkańców.

Projekt ma na celu rewitalizację ogólnodostępnego skweru z budową placu zabaw, siłowni plenerowej. Celem jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej, poprzez rekreację i wypoczynek, stworzenie przestrzeni dla wydarzeń kulturalnych odbywających się w tym miejscu.

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę ok. 297,7 tys. zł (w tym 20 tys. przewidziano za projekt zagospodarowania terenu). W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY