REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawski biurowiec D48 na finiszu. Ciekawa architektura i eko-technologie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2017 10:55
Warszawski biurowiec D48 na finiszu. Ciekawa architektura i eko-technologie
fot. mat. prasowe

D48 to nowoczesny biurowiec klasy A realizowany przez przez Penta Investments na warszawskim Mokotowie, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. Projekt koncepcyjny i budowlany budynku przygotowało biuro Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast projekt wykonawczy powstał w pracowni Epstein.

REKLAMA

Biurowiec D48 jest usytuowany na najbardziej wyeksponowanym narożniku dzielnicy biurowej na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. D48 zaoferuje ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Z przestronnych tarasów budynku D48 będzie widok na centrum Warszawy, a w obrębie działki znajdą się tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą.Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 będzie maksymalnie doświetlona światłem dziennym.

- Lokalizacja w sercu największej biznesowej dzielnicy Warszawy, nowoczesna architektura i zastosowane rozwiązań przyjaznych środowisku, to główne atuty D48. Realizowane obecnie na Służewcu inwestycje infrastrukturalne dodatkowo zwiększą atrakcyjność projektu. Proces komercjalizacji jest na zaawansowanym etapie – mówi Daniel Czarnecki, Portfolio Manager w Dziale Powierzchni Biurowych Savills.

W II kwartale 2016 roku biurowiec D48 uzyskał precertyfikat LEED na poziomie Gold w kategorii LEED Building Design and Construction: Core and Shell Development.

Realizacja budynku odbywa się zgodnie z harmonogramem. Zakończenie budowy zaplanowano w sierpniu br., a rozpoczęcie użytkowania jest planowane na początek października br. Łączna wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY