REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawski CEDET ożywa na nowo

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 paź 2015 11:57
Warszawski CEDET ożywa na nowo
Cedet - wizualizacja
Warszawski CEDET ożywa na nowo
Warszawski CEDET ożywa na nowo
Warszawski CEDET ożywa na nowo
Warszawski CEDET ożywa na nowo
Warszawski CEDET ożywa na nowo
Warszawski CEDET ożywa na nowo

Budowa CEDET-u, domu towarowego w centrum Warszawy, wkracza w następny etap. Inwestor, firma Immobel, uzyskała m.in. zamienne pozwolenie na budowę.

REKLAMA

Immobel Poland, w ścisłej współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków, realizuje kolejne etapy prac budowalnych w związku z przebudową i rozbudową projektu biurowo-handlowego CEDET w Warszawie.

Firma w ostatnim czasie musiała uzyskać zamienne pozwolenie na budowę. W toku prac rozbiórkowych okazało się, że stopień zniszczenia konstrukcji budynku jest bardzo poważny. Z tego powodu niezbędne będą dodatkowe wzmocnienia stropów, a także zmiany na najwyższej, siódmej kondygnacji.

Od momentu rozpoczęcia prac budowalnych w kwietniu 2015 roku, w ramach realizowanej inwestycji Immobel Poland dokonał: demontażu pomieszczeń wewnętrznych budynku i szklenia całości elewacji, częściowego demontażu elementów konstrukcyjnych budynku na potrzeby wybudowania ściany szczelinowej, która zapewni stabilność budynku oraz budowy wewnętrznego patio celem doświetlenia kondygnacji biurowych. Zdemontowane zostały także daszki i kominy, wieńczące bryłę budynku (elementy te zostaną wiernie odtworzone). Aktualnie, wzmacniane są także ściany poniżej poziomu gruntu, celem zbudowania użytkowej części handlowej i parkingowej. 

Przeprowadzenie prac demontażowych było niezbędne w związku z awaryjnym stanem technicznym budynku i nieodwracalnymi zmianami elementów jego konstrukcji. Nadrzędnym celem prowadzonych prac jest dbałość o bezpieczeństwo przyszłych użytkowników budynku, jak również bezpieczeństwo w jego najbliższym otoczeniu. Jednocześnie w przebudowanym budynku pozostanie maksymalna możliwa do zachowania ilość oryginalnych elementów konstrukcyjnych. 

Prace budowlane są prowadzone w oparciu o uzgodnioną dokumentację i pozwolenia na budowę oraz w ścisłej współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków na każdym etapie prac. 

- Naszym celem jest przywrócenie budynkowi dawnego rozmachu i wartości – dlatego wszystkie elementy konstrukcyjne, charakterystyczne dla modernistycznej bryły budynku z lat 50-tych czyli między innymi elewacja z pionowymi i poziomymi podziałami, daszki oraz kominy wieńczące bryłę historycznego budynku - zostaną wiernie odtworzone w oparciu o złożoną szczegółową dokumentację i projekt rekonstrukcji. Na elewację nowego CEDET-u powróci także neon z charakterystyczną strzałką, nawiązujący do iluminacji z lat 50-tych oraz dawnego charakteru miejsca - powiedział Bartłomiej Hofman, prezes Immobel Poland. 

Kolejnym etapem prac będzie wykonanie ściany szczelinowej, której głównym zadaniem będzie stabilizacja konstrukcji rewitalizowanego budynku. Równolegle prowadzone będą prace nad budową części podziemnej obu budynków. Ten etap zakończy się w grudniu 2016 roku natomiast cała budowa zakończy się we wrześniu 2017 roku. Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY