REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawski Mokotów zyskał kolejny biurowiec. Ciekawa architektura i eko-technologie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sie 2017 12:46
Warszawski Mokotów zyskał kolejny biurowiec. Ciekawa architektura i eko-technologie
fot. mat. prasowe

D48, pierwszy projekt biurowy Penta Investments w Polsce, zlokalizowany w Warszawie, uzyskał pozwolenie na użytkowanie na dwa miesiące przed terminem przekazania go najemcom. Projekt koncepcyjny i budowlany budynku przygotowało biuro Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast projekt wykonawczy powstał w pracowni Epstein.

REKLAMA

D48 to najnowszej generacji budynek biurowy, oferujący ponad 26.000 mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej.

Budynek D48 udostępni przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, jak również w obrębie działki – tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą oraz przestronne patio dedykowane dla przyszłych gości restauracji, która będzie otwarta w dni powszednie i w weekendy (z myślą o pracownikach części biurowej Mokotowa i D48, jak również mieszkańców nowo powstających w bliskim sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych).

Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa budynku D48 jest maksymalnie doświetlona światłem dziennym.

Poza standardowymi już udogodnieniami w postaci szybkobieżnych wind, dużej liczby miejsc parkingowych oraz dostępu do WI-FI na terenie całego obiektu wewnątrz i na zewnątrz – w budynku zastosowano innowacyjne rozwiązania proekologiczne, zapewniające najwyższy stopień efektywności, jak również nowoczesne systemy obsługi z użyciem smartfonów.

W obrębie biurowca powstały dwa parkingi – dwukondygnacyjny parking podziemny dla najemców, jak również parking naziemny dla gości, zapewniające łącznie 480 miejsc parkingowych. Dostęp do obu parkingów został zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i ulicy Postępu. Na obu parkingach znajdą się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. W projekcie D48 znalazły się także stojaki na rowery i szatnie z prysznicami dostępne dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, a w obrębie działki również ścieżki rowerowe.

- Biurowiec D48 odpowiada na wszystkie potrzeby firm poszukujących lokalizacji w największej biznesowej dzielnicy Warszawy, tj.: centralna lokalizacja i łatwy/szybki dostęp do komunikacji miejskiej; duży, naziemny parking dla gości i podziemny parking dla najemców; duże tereny zielone w obrębie działki, jak również szereg rozwiązań proekologicznych zapewniających najwyższą efektywność budynku i niższe koszty eksploatacyjne. Dotychczas zostało wynajęte 41 proc. powierzchni najmu biurowca – zostały podpisane umowy m.in. z firmami Smyk, Intrum Justitia, Legrand Polska, Warsztat Kulinarny – skomentował Damian Grzywacz, Country Managing Director Poland, Penta Investments.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY