REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawski Tydzień Architektury: wykłady i wystawa

  • Autor: Fundacja Bęc Zmiana
  • 29 maj 2014 10:27
Warszawski Tydzień Architektury: wykłady i wystawa
fot. Fundacja Bęc Zmiana
Warszawski Tydzień Architektury: wykłady i wystawa
Warszawski Tydzień Architektury: wykłady i wystawa
Warszawski Tydzień Architektury: wykłady i wystawa

Fundacja Bęc Zmiana zaprezentuje w ramach Tygodnia Architektury cykl wykładów z serii Synchronizacja 2014: Projektowanie Miejsc Wspólnych.

REKLAMA

Wykłady w ramach "Tygodnia Architektury" organizowanego przez SARP

31.05 (sobota)

Godzina 18:00
Powojenny Modernizm "Klimat. Światło. Transparentność."

Podczas wykładu grupa Powojenny Modernizm opowie o założeniach architektonicznych od polskiego brutalizmu do filigranowych konstrukcji w kontekście światła i ogólnoświatowych nurtów, których realizacja zależna była od lokalnych warunków klimatycznych.

Godzina 19:00
Public School "Israeli Modernism Index" 1948-1977

Studio graficzne i niezależne wydawnictwo Public School opowie o progresywnym i eksperymentalnym dorobku izraelskiego modernizmu w kontekście architektury, designu, sztuk wizualnych, muzyki i filmu. Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja publikacji "Pax Israeliana: Israeli Modernism Index 1948-1977" oraz wystawa prezentująca treści zawarte w książce.

Wykład jest częścią tegorocznej edycji festiwalu Synchronizacja w ramach której Fundacja Bęc Zmiana podejmuje temat projektowania miejsc wspólnych i koegzystencji różnorodnych grup społecznych w przestrzeni współczesnych miast.

PUBLIC SCHOOL – studio graficzne i niezależne wydawnictwo skupione na eksperymentalnych i progresywnych aspektach izraelskiej kultury tworzone przez dwójkę izraelskich projektantów - Johanne Asseraf i Assaf Cohen - na stałe zamieszkałych w Tel Awiwie. Studio wydało między innymi publikacje "PAX ISRAELIANA. An Index for Israeli Modernism", "1970-.‐1977. 20 Geometric Abstractions in Red and Blue from Daniel Peralta’s Sketchbook", "CONCRETE DESERT. Brutalist structures in Israel’s periphery" prezentowane podczas targów książki w nowojorskim MOMA PS1 oraz Los Angeles Book Fair w The Geffen Contemporary MOCA // www.wearepublicschool.com

Assaf Cohen (1975) - projektant graficzny, mieszka w Tel Awiwie. Studiował na Nowojorskiej School of Visual Art. Autor kampanii oraz identyfikacji wizualnych dla najważniejszych izraelskich kanałów telewizyjnych (Channel 24, Logo TV, Bip, Channel 8). W latach 1999-.‐2003 mieszkał w Nowym Jorku gdzie rozpoczął pracę jako dyrektor artystyczny w projekcie Air prowadzonym przez telewizję muzyczną MTV, gdzie współpracował z Jeffreyem Keytonem, Markem Owensem, Rodgerem Belknapem i Geremym Jasperem. Po powrocie do Tel Awiwu współtworzył studio graficzne Co-.‐Op z Royem współpracujący z takimi instytucjami jak Keshet T.V, Reshet T.V., Herzliya Museum for Contemporary Art, Sam Spiegel Film School. Od 2013 roku współtworzy studio projektowe PUBLIC SCHOOL.

Johanna Asseraf (1987) ‐ projektantka graficzna. Studiowała na La Haute école d'arts appliqués w Lausannie, zdobyła licencjat z komunikacji wizualnej na Holon Institute of Technology. Od 2013 roku na stałe współtworzy z Assafem Cohenem interdyscyplinarne studio projektowe PUBLIC SCHOOL.

------------------------

SYNCHRONICITY – PROJEKTY DLA PRZYSZŁOŚCI
Synchronizacja to realizowane od 2008 roku przedsięwzięcie, w którym głos mają artyści, architekci i badacze poszukujący rozwiązań problemów manifestowanych w przestrzeni współczesnych miast: projektowych, społeczno-politycznych, ekonomicznych, estetycznych i emocjonalnych.
www.synchronicity.plRekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY