REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawskie zoo przechodzi remont

  • Autor: UM Warszawa
  • 19 sty 2017 10:00
fot. pixabay.com

Rozpoczął się remont alei głównej Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Dzięki przeprowadzonym pracom komunikacyjny "kręgosłup" stołecznego ogrodu stanie się przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami, a wokół niego pojawi się mała architektura i nowa roślinność.

REKLAMA

W 2017 roku warszawski ogród zoologiczny czeka prawdziwa rewolucja komunikacyjna. Przebudowę przejdzie aleja główna, czyli podstawowa arteria ogrodu łącząca bramę północną i południową. Prace remontowe w tym miejscu na pewno będą dużym wyzwaniem w organizacji codziennego funkcjonowania zoo. Wynika to nie tylko z tego, że aleja jest komunikacyjnym „kręgosłupem” ogrodu, ale również z faktu, że główne prace muszą być prowadzone latem, kiedy w zoo jest największa liczba zwiedzających. Dlatego projektowanie i przygotowania do remontu trwały niemal cały 2016 rok.

Jak informuje oficjalny portal miejski Warszawy, remont alei głównej to także zmiany w zieleni wysokiej wzdłuż tej arterii. W 2017 roku w zoo prowadzone będą również inne prace i projekty. Obecnie intensywne prace prowadzone są na wybiegu dla panter śnieżnych. Wkrótce ogłoszony zostanie również przetarg na budowę nowego wejścia do zoo. Trwają również prace przy budowie nowego wejścia do zoo. Powstanie ono od strony ulicy Jagiellońskiej na wysokości placu Hallera.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY