REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wchodzi w życie nowelizacja prawa budowlanego

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2015 09:52
Wchodzi w życie nowelizacja prawa budowlanego
fot. Fotolia

Nowelizacja prawa budowlanego zdecydowanie polepszy sytuację inwestorów, ale w określonych przypadkach pogorszy prawa właścicieli działek sąsiadujących z daną inwestycją - mówi PAP architekt Mariola Berdysz, dyrektor Fundacji Wszechnicy Budowlanej.

REKLAMA

W niedzielę wejdzie w życie nowelizacja prawa budowlanego, która zakłada m.in. zniesienie obowiązku uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w stosunku do niektórych obiektów budowlanych, w tym domów jednorodzinnych.

- Głównym celem tej nowelizacji było uproszczenie procedur związanych z realizacją obiektów budowlanych, jak również skrócenie terminów, które dotyczą uzyskania prawa do wykonywania robót - mówi ekspert. Nowe prawo zwiększy katalog obiektów budowlanych i robót budowlanych, które dotychczas musiały być wykonywane w oparciu o ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, a teraz będą mogły być realizowane w oparciu o zgłoszenie.

Przykładem są tutaj budynki jednorodzinne pod warunkiem, że są to budynki wolnostojące i nie wprowadzają ograniczeń w zagospodarowaniu działek sąsiednich.

Nowelizacja, wprowadzając te uproszczenia zdecydowanie polepszy sytuację inwestorów, ale w pewien sposób i w określonych przypadkach pogorszy prawa właścicieli działek sąsiadujących z daną inwestycją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY