REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

West Station z BREEAM Excellent. To projekt FS&P Arcus

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 paź 2015 09:37
West Station z BREEAM Excellent. To projekt FS&P Arcus
Kompleks biurowy West Station
West Station z BREEAM Excellent. To projekt FS&P Arcus
West Station z BREEAM Excellent. To projekt FS&P Arcus
West Station z BREEAM Excellent. To projekt FS&P Arcus
West Station z BREEAM Excellent. To projekt FS&P Arcus

Warszawski kompleks biurowy West Station, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Deweloperem i właścicielem projektu jest HB Reavis. Za projekt architektoniczny West Station odpowiada pracownia FS&P ARCUS.

REKLAMA

- Podczas przeprowadzonego audytu otrzymaliśmy bardzo wysoką ocenę w dwóch obszarach, które są szczególnie ważne z punktu widzenia przyszłych najemców. Mam tu na myśli kategorie poświęcone dostępności obiektu pod kątem komunikacyjnym oraz zdrowiu i dobremu samopoczuciu przyszłych użytkowników - mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis w Polsce.

BREEAM jest jedną z najpopularniejszych europejskich metod oceny jakości istniejących budynków. - W ramach certyfikacji analizie poddawanych jest łącznie dziesięć obszarów, wśród których znajdują się m.in. efektywność energetyczna, lokalizacja i dostęp do transportu publicznego oraz różnego rodzaju usług i jakość wykorzystanych materiałów budowlanych. Kompleks West Station uzyskał w sumie 73,2 proc. maksymalnej liczby punktów BREEAM Interim. Jest to naprawdę imponujący wynik, o czym najlepiej świadczy fakt, że do tej pory podobnym rezultatem może pochwalić się zaledwie kilkanaście stołecznych biurowców - mówi Tomasz Augustyniak, licencjonowany BREEAM Accredited Professional.

West Station to nowoczesny kompleks biznesowy, na który składają się dwa czternastokondygnacyjne budynki oferujące łącznie 68,4 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Atutem inwestycji jest strategiczna lokalizacja, która zagwarantuje przyszłym najemcom połączenie komunikacyjne nie tylko ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, ale również z innymi miastami Polski. Inwestycja usytuowana jest przy kluczowej dla stolicy arterii komunikacyjnej prowadzącej do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A2, w pobliżu Alei Prymasa Tysiąclecia, a przede wszystkim w bezpośrednim sąsiedztwie nowego budynku Dworca Warszawa Zachodnia. Podziemny tunel, łączący dworzec z budynkami, umożliwi osobom podróżującym do pracy pociągami SKM, WKD czy transportem publicznym dotarcie do biura suchą stopą. W ramach certyfikacji BREEAM projekt uzyskał maksymalną liczbę punktów w kategorii "Transport".

Za projekt architektoniczny West Station odpowiada polska pracownia FS&P ARCUS. Przy planowaniu obiektu architekci zastosowali nowoczesne rozwiązania umożliwiające elastyczną aranżację powierzchni zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami najemców. Kompleks wyposażony zostanie w wiele udogodnień, wśród których znajdą się m.in. dedykowane prysznice i szatnie dla rowerzystów. Odpowiednio zaprojektowana, przeszklona elewacja zapewni nie tylko dostęp światła dziennego, ale również izolację akustyczną. Wysoki standard techniczny kompleksu dodatkowo wzbogacą nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Na terenie obiektu znajdzie się także stacja doładowania samochodów elektrycznych.

Budowa kompleksu West Station rozpoczęła się w IV kwartale 2014 r. Pierwszy budynek zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r., natomiast drugi - w IV kwartale 2017 r. Wśród najemców obiektu (oprócz wymienionych wyżej punktów usługowych) znajdą się m.in. spółki należące do grupy PKP, tzn. PKP S.A., PKP Informatyka oraz PKP Intercity.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY