REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Więcej sportu i rekreacji nad Jeziorem Kierskim

  • Autor: PAP
  • 30 sie 2017 09:45
fot. pixabay.com

Wojewoda wielkopolski przekazał na rzecz Miasta Poznania wartą 29,5 mln zł nieruchomość o powierzchni blisko 10 ha położoną nad Jeziorem Kierskim. Teren, na którym przed laty funkcjonował ośrodek szkolenia policji, ma służyć turystyce, sportowi i rekreacji.

REKLAMA

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego(WUW) poinformowało we wtorek, że Zbigniew Hoffmann wydał zarządzenie, zgodnie z którym stolica Wielkopolski otrzyma darowiznę w postaci nieruchomości należącej do Skarbu Państwa, położonej w Poznaniu, nad Jeziorem Kierskim.

Jak podano, zgoda została obwarowana warunkami: to zobowiązanie prezydenta miasta do zachowania ogólnodostępnego charakteru nieruchomości i do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawach dotyczących sposobu jej zagospodarowania.

W komunikacie podkreślono, że wojewoda oczekuje, iż niemal 10 ha terenów, które przekazał miastu, będzie przeznaczone na turystykę, sport i rekreację.

"Środowiska społeczników, z którymi konsultowałem tę kwestię, zwracały uwagę na to, że to miejsce może być świetnym punktem na turystycznej, sportowej i rekreacyjnej mapie Poznania. Przychylam się do tej koncepcji i mam nadzieję, że mieszkańcy Poznania i całego regionu z chęcią będą to miejsce licznie odwiedzać" - poinformował we wtorek Zbigniew Hoffmann.

Od 1990 roku na terenie nieruchomości funkcjonował Ośrodek Szkolenia Policji w Poznaniu. Ośrodek został zlikwidowany w 2011 roku decyzją Komendanta Głównego Policji.

Jak podkreślono w komunikacie WUW, przekazywana nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zieleni, sportu i rekreacji, punktów handlowych i usługowych, zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz terenów należących do parafii rzymskokatolickiej. Zabudowana jest budynkami ośrodka szkoleniowego, które obecnie wyłączone są z użytkowania. To m.in. obiekty o funkcji hotelowej, hala sportowa i garaż, a także domki kempingowe i infrastruktura rekreacyjno-sportowa.

"Do tej pory dostęp do jeziora był mocno ograniczony przez funkcjonujące tam podmioty prywatne. Uważamy, że ta przestrzeń powinna służyć mieszkańcom Poznania i okolic" - powiedziała cytowana w komunikacie prezes stowarzyszenia My-Poznaniacy Arleta Matuszewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY