REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielki Młyn siedzibą Muzeum Bursztynu?

  • Autor: UM Gdańsk
  • 08 maj 2017 12:34
Wielki Młyn siedzibą Muzeum Bursztynu?
Tak może wyglądać Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Ekspozycja może powstać w drugim kwartale 2020 roku fot. mat. Muzeum Bursztynu

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ma pomysł na zagospodarowanie Wielkiego Młyna. Jeśli Ministerstwo Kultury przyzna unijną dotację w wysokości 21 milionów złotych, to Wielki Młyn w 2020 roku stanie się siedzibą nowoczesnego i przestronnego Muzeum Bursztynu.

REKLAMA

Muzeum Bursztynu, dotąd w gdańskiej Katowni i Wieży Więziennej, odwiedza rocznie około 100 tysięcy zwiedzających. Jednak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska (MHMG), które zarządza Muzeum Bursztynu, uważa, że zwiedzających może być jeszcze więcej, jeśli stworzy się nowoczesną wystawę w Wielkim Młynie, który na razie stoi pusty. Odwiedzających nową siedzibę mogłoby być nawet 140 tysięcy - informuje oficjalny portal miejski Gdańska.

Na przeniesienie i adaptację nowej siedziby potrzeba jednak najmniej 21,6 mln złotych. MHMG złożyło właśnie do ministerstwa kultury wniosek na adaptację Wielkiego Młyna w Muzeum Bursztynu. Pieniądze miałyby pochodzić z unijnych dotacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Minister ma pół roku czasu na decyzję. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, w drugim kwartale 2020 roku w Gdańsku powstanie nowoczesna ekspozycja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY