REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielki powrót neonu Teatru Syrena

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 maj 2015 14:09
Wielki powrót neonu Teatru Syrena
Neon Teatru Syrena powraca, fot. Teatr Syrena
Wielki powrót neonu Teatru Syrena
Wielki powrót neonu Teatru Syrena
Wielki powrót neonu Teatru Syrena
Wielki powrót neonu Teatru Syrena

22 maja br. odbędzie się uroczyste rozświetlenie odtworzonego z lat 60. neonu Teatru Syrena. Neon ponownie zabłyśnie nad wejściem do foyer teatru wieczorem po spektaklu nawiązującym do tradycji warszawskich spektakli muzycznych. Prawdopodobnie autorem projektu neonu był Eryk Lipiński.

REKLAMA

Teatr Syrena obchodzi w tym roku 70-lecie działalności. Jedną z atrakcji jubileuszu jest odsłonięcie neonu, który ponownie zabłyśnie nad wejściem do foyer wieczorem 22 maja br. W ten sposób Syrena nawiązuje do pięknej tradycji - teatr ten witał bowiem widzów światłem neonu od lat 60. do końca lat 80. ubiegłego wieku.

Stary neon oraz jego projekt niestety się nie zachowały,  jednak  zachowały się zdjęcia  i na ich podstawie, dzięki wsparciu fundatora KPMG w Polsce, neon ponownie będzie znakiem rozpoznawczym sceny przy Litewskiej, która od kilku sezonów umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnym myśleniem o teatrze, także w sensie przestrzeni.

 - Podejmując się projektu odbudowy neonu, chcemy przywrócić należytą pamięć dla warszawskich neonów, które w latach swej świetności stawały się drogowskazami, wyznaczającymi charakterystyczne punkty na planie miasta. Neon ponownie będzie znakiem rozpoznawczym sceny przy Litewskiej, która od kilku sezonów umiejętnie łączy tradycję z nowoczesnym myśleniem o teatrze, także w sensie przestrzeni – mówi Wojciech Malajkat, dyrektor artystyczny Teatru Syrena.

Prawdopodobnie autorem projektu był Eryk Lipiński - człowiek renesansu, m.in. karykaturzysta, dziennikarz, grafik, autor plakatów i ilustracji książkowych. Fundatorem odbudowy neonu Teatru Syrena jest firma KPMG w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY