REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielkie dzieło Conrada Hiltona ma już 92 lata

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 sie 2017 12:32
Wielkie dzieło Conrada Hiltona ma już 92 lata
Hotel Indigo Dallas (fot. wikimedia.org, lic.: CC BY-SA 3.0)

Dokładnie 92 lata temu został otwarty hotel Dallas Hilton. To pierwsze dzieło Conrada Hiltona, które zapoczątkowało powstanie jednej z największych na świecie firm hotelarskich.

REKLAMA

Dallas Hilton to pierwszy w historii hotel ze słowem Hilton w nazwie. Wieżowiec zlokalizowany w centrum miasta był na ówczesne czasy prawdziwą perełką technologiczną. Przykładowo, projektanci budynku umieścili wszystkie pomieszczenia, które nie pełnią funkcji obsługi gości takie jak: windy, pralnie, wentylatornie po zachodniej, najbardziej nasłonecznionej stronie budynku. Z kolei wszystkie pokoje gościnne umieszczono w innych miejscach. W ten sposób zapewniono gościom komfort, zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał o wynalezieniu klimatyzacji.

Wśród innych, wymyślnych rozwiązań, wymienić można m.in. znaczne poszerzenie powierzchni publicznych względem innych hoteli, a także zapewnienie kompleksowej oferty gastronomicznej i usługowej. W hotelu działał m.in. sklep "dla gentlemanów", fryzjer, sklep piękności, kawiarnia czy klub cygar. Oprócz tego stworzono własny pokój z telegrafem, restaurację czy salon krawca.

Sam budynek powstał w 1925 roku. Jego projekt powstał w firmach: McKenzie Const, Lang and Witchell, ale czynny udział przy jego tworzeniu brał sam Conrad Hilton. Obiekt miał łącznie 14 kondygnacji i powstał ze wzmocnionego betonu. Koszt jego budowy to ponad 1,3 mln dolarów - był to jeden z najdroższych budynków zrealizowanych na terenie USA.

Hotel przetrwał Wielki Kryzys. Z czasem doszło do zmiany operatora. Nowa firma wydała ponad 150 tys. dolarów w 1938 roku na wielki remont budynku, wprowadzając m.in. klimatyzację. Zmniejszono liczbę pokoi z 325 do 234, w każdym z nich tworząc łazienkę.

Dallas Hilton wielokrotnie zmieniał właściciela. Jednocześnie przechodził gruntowne remonty. Ostatecznie, od 2006 roku, należy on do InterContinental Hotels Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY