REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wielkie zmiany na Starym Mieście w Poznaniu

  • Autor: UM Poznań
  • 07 lis 2016 13:02
Wielkie zmiany na Starym Mieście w Poznaniu
fot. pixabay.com

Podcienia Domu Bretanii wyremontowane, kamienice przy Wrocławskiej, Wielkiej i Woźnej zachwycają po remoncie - Stary Rynek i jego okolice stają się coraz piękniejsze. A to dopiero początek zmian na Starym Mieście w Poznaniu!

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Poznania, w planach są remonty kolejnych kamienic, a także pałacu Mielżyńskich przy Starym Rynku. W tym roku na działania związane z konserwacją zabytków Poznań przeznaczył ponad 4 mln zł.

Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi zostanie odbudowana w swej pierwotnej historycznej formie charakterystyczna kamienica u zbiegu ulic Ogrodowej i Krysiewicza, zwana przez poznaniaków "Żelazkiem". Planowane są też kolejne remonty takich budynków, które są przedmiotem szczególnej troski konserwatora,  a które już od dawna czekały na prace renowacyjne. Przy Starym Rynku są takie dwa: pałac Mielżyńskich oraz budynek na roku Szkolnej i Paderewskiego. Kolejnym zaniedbanym od lat obiektem jest kompleks budynków przy ulicy Koziej i Wrocławskiej.

Zmiany dotyczą również elementów infrastrukturalnych, jak nawierzchnie ulic (ul. Wrocławska), elementów małej architektury (ławki, kosze, donice). Pomocne są tu obowiązujące już zasady wyglądu ogródków kawiarnianych, jakie zostały wypracowane przez MKZ wraz z plastykiem miejskim i Estradą Poznańską. Nie bez znaczenia jest fakt, że z kamienic zniknęły wielkoformatowe bilbordy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY