REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, jak będzie wyglądać kamienica Wolfa Krongolda

  • Autor: Emilia Milowańska, Propertydesign.pl
  • 19 lis 2015 11:47
Wiemy, jak będzie wyglądać kamienica Wolfa Krongolda
Wizualizacja kamienicy Krongolda - tak może wyglądać po remoncie, fot. Polsko Belgijska Pracownia Architektoniczna
Wiemy, jak będzie wyglądać kamienica Wolfa Krongolda
Wiemy, jak będzie wyglądać kamienica Wolfa Krongolda

Od wiosny br. właścicielem kamienicy Wolfa Krongolda zlokalizowanej przy ul. Złotej 83 w Warszawie jest spółka AFI Złota 83. O kamienicy znów zrobiło się głośno po pożarze, który miał miejsce w połowie listopada. Kilka dni później inwestor pokazał wstępną wizualizację kamienicy po renowacji…

REKLAMA

Kamienica Wolfa Krongolda wypięknieje. Odtworzone mają być rzeźby i gzymsy. Na wizualizacji widać odtworzone balkony z tralkami i rzeźbionymi wspornikami. Projekt przygotowuje ta sama Polsko-Belgijska Pracownia Architektoniczna, która współprojektowała m.in. powstający obecnie Warsaw Spire.

Jak dowiedzieliśmy się od inwestora, obecnie (zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków) właściciel budynku rozpoczął prace zabezpieczające po niedawnym pożarze.

- Docelowe prace budowlane rozpoczniemy po uzyskaniu pozwolenia na budowę, najprawdopodobniej za około 1-2 lata – mówi Michał Stępień, członek zarządu spółki AFI Złota 83. - Planowany budynek będzie miał charakter wielofunkcyjny: handel na parterze, powyżej kameralne biura i apartamenty – dodaje Michał Stępień.

Budynek przy ul. Złotej 83 będzie stanowił renowację substancji historycznej i, jak zapewnia Stępień, firma dopuszcza możliwość powiększenia obszaru zabudowy o działkę sąsiednią, na której możliwa będzie realizacja nowej części, która jednak architektonicznie nie będzie nawiązywała do historycznej zabudowy kamienicy Wolfa Krongolda. - Nie zamierzamy imitować starej kamienicy we współczesnym budynku – dodaje Stępień.

Generalny wykonawca nie został jeszcze wybrany.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY