REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, jak będzie wyglądał nowy urząd Gorzowa Wielkopolskiego

  • Autor: gorzow.pl
  • 20 kwi 2016 13:08
Wiemy, jak będzie wyglądał nowy urząd Gorzowa Wielkopolskiego
Wizualizacja, zwycięski projekt konkursowy. Autor: ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego (fot. gorzow.pl)

Rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję przebudowy i rozbudowy budynków urzędu miasta oraz historycznego ratusza miejskiego Gorzowa Wielkopolskiego.

REKLAMA

W sali sesyjnej Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. publicznie rozkodowano prace i ogłoszono wyniki.

I miejsce zajęła koncepcja przygotowana przez ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego w składzie: Jerzy Gurawski, Błażej Szurowski, Bartosz Gurawski.

Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 30 tys. zł i zaproszenie do udziału w procedurze zamówienia z wolnej ręki. Przedmiotem zamówienia jest szczegółowe opracowanie pracy konkursowej w postaci wykonania projektu budowlanego i wykonawczego.

Praca zwyciężyła, ponieważ architekci zaproponowali harmonijny i przekonujący sposób wpisania obiektu w istniejącą tkankę miejską zarówno w skali urbanistycznej, jak i architektonicznej.

Jury zwróciło uwagę na siłę wyrazu architektonicznego uzyskaną dzięki intrygującemu kształtowaniu bryły budynku, a także bardzo dobry układ funkcjonalny polegający na właściwym powiązaniu starego budynku z nowo projektowaną częścią. Koncepcja proponuje też czytelność rozwiązań i doskonale ukształtowaną strefę obsługi klienta.

Drugie miejsce zajął projekt pracowni Dedeco, a trzecią Heini, Wischer und Partner Architekci.

W konkursie przyznano również wyróżnienia równorzędne. Otrzymały jest pracownie OPEN Architekci, Ravnikar Potokar Arhitekturni Biro ze Słowenii, Atelier Loegler Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY