REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, jak będzie wyglądało Centrum Przesiadkowe w Gliwicach

  • Autor: UM Gliwice
  • 30 cze 2016 12:16
Wiemy, jak będzie wyglądało Centrum Przesiadkowe w Gliwicach
fot. UM Gliwice

Gliwice wybrały koncepcję architektoniczno-przestrzenną centrum przesiadkowego wokół dworca kolejowego. Koncepcję opracowała pracownia An Archi Group.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Gliwic, Urząd Miejski prowadzi intensywne przygotowania do budowy nowego Centrum Przesiadkowego. Będzie to zintegrowany system stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych z parkingami dla samochodów i rowerów oraz zapleczem dla podróżnych (lokalami gastronomicznymi i punktami z prasą). Będzie skupiać wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu i usprawni przemieszczanie się podróżnych. Zlokalizowana będzie po północnej stronie dworca PKP, zmodernizowane zostaną również plac Piastów i plac przed dworcem, od strony południowej (od ul. Zwycięstwa).

Wybrana koncepcja spod kreski An Archi Group zakłada nie tylko poprawę estetyki przebudowanego obszaru, ale przede wszystkim funkcjonalność.

Według planu przetarg na dokumentację budowlaną ma zostać ogłoszony na przełomie sierpnia i września. Prace projektowe potrwają około rok. Pierwsze łopaty zostaną wbite nie wcześniej niż na początku 2018 r. Inwestycja ma być gotowa do 2020 r. - podaje oficjalny portal miejski Gliwic.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY