REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto zaprojektuje i wybuduje Centrum Symulacji Medycznych w Łodzi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 wrz 2016 13:55
Wiemy, kto zaprojektuje i wybuduje Centrum Symulacji Medycznych w Łodzi
fot. Skanska

Uniwersytet Medyczny w Łodzi podpisał umowę z firmą Skanska na budowę Centrum Symulacji Medycznych. Kontrakt o wartości blisko 20 mln zł firma zrealizuje w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Prace potrwają do końca sierpnia 2017 r.

REKLAMA

Centrum Symulacji Medycznych zlokalizowane będzie na poziomie 12 i 13 budynku A-1 Centrum Kliniczno-Dydaktycznego przy ul. Pomorskiej 251 w Łodzi. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to ok 4 800 m kw. Powstanie tu szpitalny oddział ratunkowy, sala intensywnej terapii, sale operacyjne, sale porodowe i położnicze oraz pracownie nauki  umiejętności technicznych dla studentów, lekarzy, pielęgniarek oraz ratowników medycznych.

 Główną ideą Centrum Symulacji Medycznych jest wspólny trening zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach świadczenia opieki medycznej, począwszy od pomocy pielęgniarskiej, przez intensywną terapię.

 - Zajęcia prowadzone w ten sposób uczą nie tylko praktycznych umiejętności, ale również pracy w zespole – mówi prof. Dariusz Nowak, pełnomocnik rektora ds. Rozwoju Uczelni. Wszystko odbywać się będzie w oparciu o symulowane warunki kliniczne oraz prace ze specjalistycznymi fantomami. To zupełnie nowe podejście do nauczania medycyny umożliwiające interdyscyplinarny trening studentom oraz specjalistom różnych dziedzin medycznych – dodaje prof. Nowak.

Nowo powstające Centrum Symulacji Medycznych ma za zadanie scentralizować nowe techniki edukacji medycznej, służące kształceniu i dokształcaniu studentów i absolwentów uczelni. W Centrum będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz organizowane egzaminy kliniczne OSCE (standaryzowana ocena umiejętności w warunkach symulowanych).

 Nowoczesne budownictwo

Centrum Symulacji Medycznych to już piąty obiekt jaki łódzki Oddział Budownictwa Ogólnego Skanska wybuduje dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2011 r. spółka zakończyła realizację Centrum Dydaktycznego, w 2013 r. wykonała Wózkownię C8, w 2015 r. Bibliotekę, zaś w tym roku rozpoczęła przebudowę pomieszczeń na potrzeby Międzywydziałowej Katedry Anatomii i Histologii oraz remont III piętra Zakładu Farmakologii i Toksykologii w budynku przy ul. Żeligowskiego.

 - Cieszy nas, że Uniwersytet Medyczny w Łodzi znów obdarzył nas zaufaniem i powierzył kolejne zadanie - budowę Centrum Symulacji Medycznych – mówi Adam Motyl, dyrektor zespołu projektów, Skanska. - Dzięki temu mamy możliwość uczestniczenia w tworzeniu nowoczesnego miejsca do edukacji. Dostępne w nowo powstającym obiekcie funkcje pozwolą dostosować program kształcenia do oczekiwań rynku pracy oraz wzmocnić praktyczne przygotowanie studentów zawodów medycznych. Łódzkie Centrum Uniwersytetu Medycznego z pewnością znajdzie się w gronie najbardziej prestiżowych obiektów na mapie naukowo-dydaktycznej kraju - podkreśla.

 Budynek Skanska zaprojektuje i wybuduje zgodnie z najnowszymi osiągnięciami wiedzy budowlanej, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. Szczególną uwagę podczas projektowania zwróci na ergonomię budynku, jego prostotę oraz funkcjonalność. Inwestycję zrealizuje w oparciu o dostosowany do współczesnych wymagań projekt architektoniczny oraz najwyższy standard wykonawczy, który gwarantuje nie tylko terminowe ukończenie prac, ale przede wszystkim zadowolenie przyszłych użytkowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY