REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiemy, kto zaprojektuje nowy park w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2016 09:20
Wiemy, kto zaprojektuje nowy park w Warszawie
Projekt parku na Odolanach, fot. materiały prasowe

To biuro projektowe ZIELONE2S Karol Sternik zaprojektuje park Odolany na warszawskiej Woli. Teren o powierzchni 1,2 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza zyska zupełnie nowy wygląd.

REKLAMA

To prywatny deweloper inwestują w nową przestrzeń publiczną na warszawskich Odolanach. Po zakończeniu inwestycji nowy park przekaże na rzecz miasta.

W centralnej części parku powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będzie linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego - 30-centymetrowego - formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów. Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 szt. drzew z gatunku brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc sztuk krzewów (tawuła, dereń, tawuła, berberys, irga) oraz dodatkowo róże okrywowe i byliny.

Na realizację inwestycji firma Robyg przeznaczy kwotę 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta. Zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY