REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wieża widokowa w Wejherowie - są już koncepcje architektoniczne

  • Autor: wejherowo.pl
  • 17 maj 2016 10:12
Wieża widokowa w Wejherowie - są już koncepcje architektoniczne
Propozycje projektu wieży widokowej w Wejherowie, fot. wejherowo.pl

Trzy pracownie architektoniczne przygotowały wstępne założenia projektowe wieży widokowej wraz z kolejką linową w Wejherowie. Jedna z nich spodobała się władzom miasta najbardziej i być może powstanie tu niecodzienna atrakcja turystyczna.

REKLAMA

Dolna stacja kolejki linowej ma znajdować się w Parku Miejskim, zaś górna stacja i wieża widokowa w rejonie stadionu na Wzgórzu Wolności - informuje oficjalny portal  miejski wejherowo.pl.

Realizacja zadania będzie możliwa pod warunkiem znacznego udziału środków z Unii Europejskiej, o które starają się władze miasta. Priorytetem inwestycyjnym w Wejherowie są bowiem drogi.

Miasto zaprosiło do konsultacji w trybie dialogu konkurencyjnego architektów na opracowanie wstępnych koncepcji wieży widokowej i kolejki linowej. Swoje propozycje złożyły trzy biura projektowe m.in. z Sopotu i Gdyni. Ich prace opiniowała komisja konkursowa złożona z ekspertów zewnętrznych – architektów i konserwatora zabytków oraz urzędników miejskich.

Największe uznanie komisji zdobyła koncepcja pracowni architektonicznej Warsztat Architetury WAPA z Sopotu - czytamy w komunikacie na wejherowo.pl. Mimo, że koncepcja pracowni jest najlepsza to kolejnym etapem działań jest powstanie projektu architektonicznego, który uwzględni opinie komisji oraz szczegółowy zakres przygotowywanego zamówienia.

Wśród propozycji były tez koncepcje pracowni Arch-Deco oraz pracowni RYSY Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY