REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wieżowiec wpisany w miasto

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 paź 2016 09:02
Wieżowiec wpisany w miasto
Generation Park

-  Wspólnie ze studiem architektonicznym JEMS przeanalizowaliśmy widok na tę część Warszawy z dalekich perspektyw tak, aby sylwetka Generation Park dobrze komponowała się z panoramą miasta - tłumaczy w rozmowie z Propertydesign.pl Agnieszka Krawczyk-Rogowska ze Skanska Property Poland.

REKLAMA

- Głównym założeniem architektonicznym kompleksu było wpisanie go w otaczającą tkankę miasta, nie tylko w kontekście najbliższej, już istniejącej zabudowy, ale też tych budynków, które dopiero są planowane. Co ciekawe, projekt nawiązuje do architektury modernistycznej z prostymi bryłami i regularnymi podziałami elewacji - dodaje Rogowska.

Ciekawostką mają być skyoffices. To dwukondygnacyjne, wysokie na 6 m przeszkolone powierzchnie biurowe. - Ponadto takie przestrzenie pojawią się na trzech dodatkowych, środkowych piętrach w 140-metrowej wieży. Powstaną też tarasy, pełniące funkcje ogrodów miejskich, gdzie sezonowo będą uprawiane zioła i warzywa. Zależało nam na tym, żeby Generation Park stal się przestrzenią społeczną, tętniącą życiem i dostępną nie tylko dla najemców, ale też lokalnej społeczności - dodaje przedstawicielka Skanska.

- Dlatego pomiędzy budynkami stworzymy intensywnie zieloną, otwartą przestrzeń. Powstałe pasaże wypełnimy roślinnością i małą architekturą. Będzie to naturalna odskocznia w centrum stolicy. Już teraz warszawiacy mogą odwiedzić nasz park kieszonkowy w okolicy Generation Park – Park Kvadrat przy Rondzie Daszyńskiego - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY