REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 cze 2016 15:58
Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze
Warsaw Financial Center
Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze
Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze
Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze
Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze
Wieżowy "staruszek" wciąż ma się dobrze

W tym roku mija 18 lat od oddania do użytku wieżowca Warsaw Financial Center. To pierwszy w historii biurowiec, który zapoczątkował powstanie warszawskiego CBD.

REKLAMA

W ciągu ostatnich tygodni właściciel WFC przedłużył kilka istotnych umów najmu. - WFC to bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych adresów do prowadzenia biznesu w Polsce. Przedłużone kontrakty oraz nowa umowa obejmują 20 proc. łącznej powierzchni budynku. Z dumą rozwijamy relacje z naszymi wieloletnimi partnerami, jak również cieszymy się z nowych najemców – powiedział Karol Bartos, Executive Director Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.

Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Ten położony u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej budynek został oddany do użytku w 1998 roku, czym zapoczątkował powstanie Centralnej Dzielnicy Biznesowej. Lokalizacja w ścisłym centrum stolicy zapewnia najemcom doskonały dostęp do komunikacji miejskiej oraz szerokiego wachlarza usług. 

W ostatnich latach budynek przeszedł gruntowną modernizację. Gruntowny remont objął w 2014 roku całe lobby budynku, które po zainstalowaniu nowych materiałów, nabrało unikalnego wyglądu. Nowy charakter reprezentacyjnej części biurowca nawiązuje do najwyższej klasy obiektów biznesowych. W zaprojektowanym przez firmę Epstein lobby, dominującą rolę odgrywają elementy w kolorze czarnym i białym. 

Oprócz zmian wizualnych, w lobby WFC wprowadzono także nowe rozwiązania przygotowane z myślą o komforcie pracy najemców i odwiedzających ich gości. Nowoczesny system kontroli dostępu oraz interaktywne kioski usprawnią codzienne poruszanie się po budynku. Dodatkowo, już niebawem oferta usługowa WFC poszerzy się o kolejnych najemców.

Warsaw Financial Center oferuje łącznie 50 tys. mkw. powierzchni najmu klasy A+ oraz 350 miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów. Na 32 piętrach budynku o wysokości 144 m swoje siedziby ma ponad 60 firm, m.in. CMS Cameron McKenna, Google, Bloomberg, Chadbourne & Parke, BZ WBK TFI. 

Biurowiec WFC powstał według projektu renomowanych amerykańskich pracowni architektonicznych A. Epstein & Sons International oraz Kohn Pedersen Fox Associates i posiada certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. Warsaw Financial Center jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY