REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wiosenny Bambus ze stali? Niezwykły wieżowiec powstaje w Shenzen

  • Autor: PropertyDesign.pl / WNP.Pl
  • 05 maj 2017 11:58
Wiosenny Bambus ze stali? Niezwykły wieżowiec powstaje w Shenzen
/ Wikimedia Commons fot. Wishva de Silva, Licenca CC BY-SA 4.0.
Wiosenny Bambus ze stali? Niezwykły wieżowiec powstaje w Shenzen

U ujścia Rzeki Perłowej w Shenzen powstaje niezwykły wieżowiec, który swoją formą przypomina szlachetny kamień. Siedziba China Resources Group będzie miała 71 kondygnacji, z czego 5 pod ziemią.

REKLAMA

Będzie to niezwykła konstrukcja o strzelistej bryle, która niczym grot wbija się w niebo. Choć może bliżej jej do wyglądu diamentu. Tak wygląda obiekt na obecnym etapie konstrukcyjnym.

深圳湾

Potocznie nowa siedziba China Resources Group jest nazywana Spring Bamboo i będzie częścią większego kompleksu. Zwężająca się ku górze sylwetka obiektu będzie miała wysokość 392,5 m. Gdy powstanie ma być trzecim co do wysokości obiektem w mieście. Zaprojektowała go międzynarodowa pracownia KPF.

 

Pokryta ze szkła fasada wspierać się będzie na 56 kolumnach ze stali nierdzewnej. Ponad tysiąc ton tego materiału na plac budowy dostarcza firma Outkomp, o czym pisze portal WNP.pl. Obiekt został tak zaprojektowany, by zmaksymalizować wielkość powierzchni użytkowej - dlatego też kolumny są ulokowane poza jego wnętrzem. W efekcie w środku na wszystkich poziomach łączna powierzchnia ma przekroczyć 600 tys. mkw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY