REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wizyty architektów i specjalistów na budowie NOSPR w Katowicach

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lip 2014 12:26
Wizyty architektów i specjalistów na budowie NOSPR w Katowicach
Wizyta architektów na budowie NOSPR w Katowicach
Wizyty architektów i specjalistów na budowie NOSPR w Katowicach

Budowa nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach wchodzi w ostatnią fazę. Trwają obecnie prace wykończeniowe, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Inwestycję odwiedzili ostatnio ważni, światowi goście.

REKLAMA

Budowę NOSPR wizytowali niedawno specjaliści z Nagata Acoustics, najbardziej doświadczonej na świecie pracowni zajmującej się projektowaniem sal koncertowych, która wspomaga nasze biuro w kreowaniu akustyki NOSPR. Niebawem rozpocznie się proces strojenia obu sal koncertowych — wielkiej i kameralnej.

W ostatnich miesiącach budowę odwiedziły takie uznane osobistości świata architektury jak: Henry Urbach (dyrektor Philip Johnson Glass House, wcześniej kurator architektury i designu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco) oraz Aaron Betsky (krytyk i kurator architektury, wieloletni dyrektor Holenderskiego Instytutu Architektury NAI, w 2008 roku był głównym kuratorem Biennale Architektury w Wenecji) - o tej ostatniej wizycie pisaliśmy kilka tygodni wcześniej.

Wizyta tych wybitnych krytyków architektury związana jest z publikacją — książką monograficzną poświęconą budynkowi NOSPR, do której napiszą teksty. Książka powstaje przy udziale Konior Studio pod redakcją Architecture Snob oraz przy wsparciu miasta Katowice.

Oprócz tego budową gościli niedawno: Yasuhisa Toyota z Nagata Acoustics, a 13 czerwca Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt architektoniczny NOSPR powstał na deskach pracowni Konior Studio.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY