REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wkrótce nowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie

  • Autor: UM Lublin
  • 16 paź 2015 10:09
Wkrótce nowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie
Projekt stadionu przygotowało Biuro Projektowe Arconel z Lublina, fot. UM Lublin
Wkrótce nowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie
Wkrótce nowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie
Wkrótce nowy stadion lekkoatletyczny w Lublinie

Lublin przygotowuje przetarg na przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego według koncepcji biura projektowego Arconel z Lublina. Modernizacja obiektu zakończy się w połowie 2017 roku.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Lublina, najprawdopodobniej jeszcze w listopadzie poznamy nazwy firm zainteresowanych pracami przy infrastrukturze stadionu. Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, do połowy 2017 roku zakończy prace przy modernizacji obiektu.

W ramach projektu przebudowany i rozbudowany zostanie stadion lekkoatletyczny dając możliwość uprawiania konkurencji lekkoatletycznych, w tym: biegów krótko i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

Obiekt zostanie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1,4 tys. osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe. W podtrybunie zostanie wkomponowany nowy budynek administracyjno-socjalny zawierający m.in. pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

Planowany zakres prac dostosuje obiekt do wymagań IAAF (International Association of Athletic Federation – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) dla kategorii III A, co umożliwi uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.

Projekt "Przebudowa i rozbudowa stadionu lekkoatletycznego wraz z zapleczem przy al. Józefa Piłsudskiego 22 w Lublinie" jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na realizację inwestycji 10 mln zł .

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY