REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wola Park startuje z rozbudową

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lip 2014 14:37
Wola Park startuje z rozbudową
Wola Park, Warszawa

W centrum handlowym Wola Park, zlokalizowanym przy ul. Górczewskiej w Warszawie, rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z rozbudową obiektu. Do końca przyszłego roku powierzchnia galerii zwiększy się o ponad 17 500 mkw., do 77 500 mkw. Projekt wnętrz i modernizacji fasad stworzyła firma BOSE International Planning and Architecture.

REKLAMA

Wola Park zostanie rozbudowany w kierunku wschodnim. Na terenie parkingu znajdującego się w tym rejonie obiektu powstanie nowa część handlowa. Jej głównym najemcą będzie market budowlany Castorama, który zajmie powierzchnię ponad 10 000 m kw. W dobudowanej części zostanie otwartych około 20 nowych salonów modowych oferujących odzież, obuwie i akcesoria. Tym samym, na dwóch poziomach galerii handlowej znajdzie się w sumie ponad 200 sklepów i butików.

Projekt przetargowy rozbudowy centrum handlowego Wola Park przygotowała firma Prochem. Za projekt przetargowy przebudowy istniejącej części odpowiada Bazukastudio. Projekt wnętrz i modernizacji fasad stworzyła firma BOSE International Planning and Architecture.

- Teren, na którym będzie prowadzona rozbudowa, został już zamknięty i ogrodzony. Obecnie na działce odbywają się prace porządkowe oraz te związane z organizacją zaplecza budowy.
W czasie wakacji rozpoczniemy prace konstrukcyjne w rozbudowywanej części centrum handlowego oraz parkingu. Planujemy, że rozbudowa Wola Parku zakończy się jesienią 2015 roku – powiedział Jacek Lipiński, menadżer projektu w Inter IKEA Centre Group Poland.

Powiększy się także oferta gastronomiczna obiektu. Rozbudowana strefa restauracyjna Wola Parku (tzw. food court) zostanie przeniesiona z poziomu +1 na kondygnację +2, gdzie znajduje się Multikino oraz klub fitness Calypso. W jej ofercie będzie około 12 restauracji i kawiarni, z czego połowę będą stanowili nowi najemcy. Dzięki rozbudowie klienci centrum handlowego Wola Park będą mieli jeszcze większy wybór w zakresie zakupów, spotkań i rozrywki.

Aby po zakończeniu rozbudowy Wola Parku zmotoryzowani klienci mieli do dyspozycji taką samą jak dotychczas liczbę miejsc postojowych (3000), równolegle z powiększeniem części handlowej planowana jest rozbudowa parkingu, który znajduje się w północnej części obiektu. Obecnie ma on dwie kondygnacje, a zostanie do niego dobudowany kolejny, trzeci poziom, który zaoferuje 454 miejsca postojowe. Dla wygody odwiedzających na powiększonym parkingu zostaną zainstalowane windy i ruchome chodniki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz klientów korzystających z wózków (tzw. travelatory), którymi będzie można łatwo dostać się na dwa poziomy centrum handlowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY