REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wola Warm+Up, czyli rewitalizacja robotniczej Woli

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sty 2016 16:49
Wola Warm+Up, czyli rewitalizacja robotniczej Woli

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy wraz z partnerami zaprasza na działania artystyczne studentów Pracowni Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie oraz studentów Weißensee Kunsthochschule w Berlinie. Są podsumowaniem wymiany i współpracy, rozpoczętej spotkaniem artystów na Woli w listopadzie 2015.

REKLAMA

Tytuł Wola Warm+Up nawiązuje do energii, wygenerowanej w toku pierwszych wspólnych warsztatów przez ponad czterdzieścioro ich uczestników.

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy i Goethe-Institut zaprosiły do wspólnego działania w przestrzeni Woli wykładowców i studentów sztuki z Warszawy i z Berlina. Wola Warm+Up to część szerszego programu rewitalizacji przestrzeni publicznej na Woli.

- Dążymy do rewitalizacji Woli w kontekście jej pamięci i historii. Stąd warsztaty ze studentami sztuki i projektowania oraz realizacje artystyczne w przestrzeni dzielnicy – mówi Anna Banaś z Muzeum Woli, kuratorka projektu.

Tematy realizacji nawiązują do Woli – jej przemysłowej i wojennej historii, współczesności i aury. Ten kontekst, informacje i wrażenia zostały przetworzone przez pojedynczych autorów, duety i kolektywy artystyczne.

W poniedziałek 18 stycznia, przez cały dzień od godz. 11:00 w Muzeum Woli przy ulicy Srebrnej 12 i w okolicy Muzeum – zgodnie z przygotowaną dla publiczności mapą i harmonogramem – będą prezentowane efekty artystycznych poszukiwań i współpracy. Na 18:00 zaplanowano kulminację działań i imprezę.

Wstęp na wszystkie działania jest wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY