REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wolne Tory - projekt wielkich możliwości, ale jak wykorzystać szansę?

  • Autor: UM Poznań / Propertydesign.pl
  • 04 kwi 2017 16:16
Wolne Tory - projekt wielkich możliwości, ale jak wykorzystać szansę?
Wizualizacje Mycielski Architecture & Urbanism

Komisja rewitalizacji poznańskiej rady miasta wskazuje, że na terenie Wolnych Torów powinna powstać nowa dzielnica łącząca funkcje mieszkaniowe z usługami i biurami. Jej zabudowa musi być zwarta o charakterze śródmiejskim, ze sporą ilością zieleni, a ruch tramwajowy oddzielony od samochodowego.

REKLAMA

Zdaniem radnych Poznania należy uwzględnić założenia, które znalazły się w projektach wyróżnionych w konkursie ogłoszonym przez Miejską Pracownię Urbanistyczną na koncepcję zagospodarowania Wolnych Torów.

Jak informuje poznański ratusz, według radnych ważne jest stworzenie przestrzeni publicznych, w tym przed centrum handlowym przy dworcu PKP. Inne elementy rekomendowane przez komisję to: uwzględnienie uwarunkowań w związku ze skomplikowaną sytuacją własnościową terenu, zapewnienie wysokiej funkcjonalności połączenia tunelowego Łazarza z Wildą, stworzenie parkingów wielopoziomowych. Takie same postulaty zgłosili również radni z komisji polityki przestrzennej.

Pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczący projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wolne Tory w Poznaniu odbędzie się 5 kwietnia i 6 kwietnia.

Na Wolnych Torach ma znaleźć się miejsce zarówno dla budynków mieszkalnych, usługowych jak i biurowców.  Dziś obszar Wolnych Torów to m.in. dawne, nieeksploatowane torowiska odstawcze i ładunkowe stacji Poznań Główny.

Przypominjmy, że w 2015 r., władze miasta wspólnie z PKP, podjęły realne próby, aby całościowo spojrzeć na Wolne Tory. Ogłoszono duży, międzynarodowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny, który wygrała pracownia Mycielski Architecture & Urbanism – MAU.-  Prawie 120 hektarów, niezwykle położenie w centrum miasta, po środku czterech dzielnic, blisko dworca. Poznań dostrzegł ogromną szansę na rozwój - tak mówił Maciej Mycielski, architekt, urbanista, właściciel, Mycielski Architecture & Urbanism – MAU, podczas ubiegłorocznego Property Forum w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY