REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wolność tworzenia daje efekty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 paź 2016 09:10
Wolność tworzenia daje efekty
Rupert Simoner, Vienna

Zdaniem Ruperta Simonera, CEO firmy Vienna House, najlepsze efekty daje gwarancja swobody dla architektów.

REKLAMA

- Mamy własny zespół interior design, ale zawsze współpracujemy z zewnętrznymi architektami. Dajemy im wolność tworzenia. Nie chcę, żeby architekt zrealizował moją wizję. On ma działać według własnej myśli. Następnie siadamy razem, rozmawiamy o naszych potrzebach. Dopracowujemy każdy detal… Jeśli nie dałbym mu tej wolności, nie byłoby miejsca na kreatywność. A to właśnie na nią chcemy stawiać - tłumaczy Simoner.

Jak dodaje, architekci bardzo często nie potrafią przekonać deweloperów do swoich pomysłów. - Na rynku nie ma zbyt wielu firm, które stawiają na indywidualne podejście. My taką jesteśmy. Myślimy, wraz z architektami, o danym budynku, jako o części miasta. Jeśli na etapie projektowania początkowe założenie nie do końca się sprawdza, np. nie ma miejsca na większe pokoje, myślimy wspólnie o nowych rozwiązaniach - komentuje.

- Ja osobiście wolę budynki historyczne. Mają ten klimat… Nie zmienia to faktu, że również wieżowiec może być świetny. Wszystko zależy, jak dużą wolność mają architekci i co chcemy osiągnąć. Na końcu bowiem trzeba pamiętać o jednej rzeczy – hotel może być designerski, ale jednocześnie mus być funkcjonalny. Nowoczesna technologia? Tak, ale jeśli rozumieją ją klienci - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY