REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocław ma potencjał. Tysiące metrów biur do urządzenia

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 wrz 2016 13:00
Wrocław ma potencjał. Tysiące metrów biur do urządzenia
Business Garden Wrocław. / fot. materiały prasowe

Ponad 180 tys. mkw. biur jest w budowie w stolicy Dolnego Śląska. W 2016 r. Wrocław przekroczy granicę 800 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Sporą jej część trzeba będzie zaprojektować pod potrzeby nowych najemców.

REKLAMA

Firma doradcza JLL podsumowała sytuację na rynku biurowym we Wrocławiu na koniec I półrocza 2016.

- Wrocław to jedna z kluczowych lokalizacji w Polsce pod projekty z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Z danych ABSL wynika, że w mieście działa 111 centrów usług dla biznesu zatrudniających 34 200 osób. W rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations 2016 miasto zajmuje 58. miejsce na świecie pod względem atrakcyjności dla inwestycji w sektorze BPO/SSC. Swoje centra usług mają tu międzynarodowe marki, takie jak BNY Mellon, Credit Suisse, EY, IBM, HP, Nokia i wiele innych. Miasto nieustająco przyciąga nowe inwestycje, czego przykładem są 3M, DataArt, Ocado Technology, Red Embedded, Ryanair czy UBS. Wejścia nowych marek i rozwój firm już działających we Wrocławiu przekładają się na dynamiczny wzrost sektora biurowego - mówi Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL.

- Wrocław jest dziś trzecim co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce, po Warszawie i Krakowie. Łączne zasoby powierzchni biurowej w mieście sięgają 757 100 mkw., a deweloperzy nie zwalniają tempa – w stolicy Dolnego Śląska na koniec I półrocza 2016 w budowie pozostawało kolejne 181 400 mkw - dodaje Katarzyna Krokosińska.

Głównymi projektami w budowie są Business Garden Wrocław I (Vastint), Sagittarius Business House I&II (Echo Investment), Nobilis Business House (Echo Investment) oraz Green 2Day (Skanska Property Poland). To oznacza, że nawet 87 000 mkw. nowej powierzchni biurowej może wejść na wrocławski rynek w drugiej połowie 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY