REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wrocław: Plac Świętojański w nowej odsłonie

  • Autor: UM Wrocław
  • 20 lis 2015 16:14
Wrocław: Plac Świętojański w nowej odsłonie
Panorama Wrocławia

Więcej zieleni, nowe oświetlenie i ławki wokół barokowej Kolumny Maryjnej na pl. Świętojańskim w Leśnicy - takie zmiany czekają ten wrocławski plac.

REKLAMA

Kolumna Maryjna na pl. Świętojańskim w Leśnicy stoi w samym centrum, tuż obok ul. Średzkiej i głównego wejścia do Zamku. Do końca roku na pl. Świętojańskim wykonane zostanie nowe zagospodarowanie terenu wraz z elementami małej architektury.

Główną ideą zagospodarowania skweru jest wyeksponowanie pomnika Maryjnego oraz stworzenie wokół niego placu o charakterze kultowym, podkreślającego powagę oraz dominantę barokowej Kolumny Maryjnej. Centralne usytuowanie pomnika zostanie podkreślone poprzez owalne rozwiązanie nawierzchni na osi kolumny – wyjaśnia Małgorzata Szafran z Wydział Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Jak informuje wrocławski portal miejski, wokół skweru oraz owalnego placu przy pomniku zaprojektowano żywopłot z cisów formowanych i bukszpanu, w którym będą róże. Główne wejście na plac prowadzi od strony ulicy Średzkiej i zostanie podkreślone przez dwie kule formowane z cisa złocistego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY