REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wspólne, czyli niczyje? W Gdańsku dbają o przestrzeń wspólną

  • Autor: gdansk.pl
  • 14 gru 2015 14:22
Wspólne, czyli niczyje? W Gdańsku dbają o przestrzeń wspólną
fot. Dariusz Sieczkowski, flickr.com

W Gdańsku ruszyła kolejna edycja programu „Wspólne Podwórko”. Rośnie zainteresowanie mieszkańców, rośnie też pula pieniędzy na zmiany w najbliższym otoczeniu gdańskich domów. W nowej edycji na rok 2016 Urząd Miejski w Gdańsku planuje przeznaczyć na ten cel 1,5 mln zł.

REKLAMA

W 2014 roku miasto wydało na zagospodarowanie 10 podwórek 500 tys. zł. W bieżącym roku pula wzrosła dwukrotnie, a metamorfozę przechodzi 21 podwórek.

W roku 2016 zwiększy się i ogólna pula, i kwota, którą będą mogły uzyskać wspólnoty - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl.

– Bardzo cieszy nas zwiększające się zainteresowanie korzystaniem z tej formy wsparcia miasta i chęć podjęcia wysiłku przeobrażenia najbliższej sobie przestrzeni w miejsce przyjazne i estetyczne – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – Zaangażowanie mieszkańców, chcących wziąć udział w naszym programie, jest bardzo cenne, dlatego zdecydowaliśmy o zwiększeniu kwoty wsparcia. Będzie to już nie 50 tysięcy, ale 65 tysięcy złotych. Łącznie na program Wspólne Podwórko 2016 planujemy przeznaczyć 1,5 miliona złotych.

– To mieszkańcy decydują o tym w jaki sposób chcą zaaranżować swoją sąsiedzką przestrzeń. Zadaniem programu jest pomoc w realizacji tych zamierzeń. Co ważne, służymy nie tylko wsparciem finansowym, ale także merytorycznym – dodaje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest złożenie wniosku wraz z koncepcją zagospodarowania i szacunkowym kosztem planowanych robót. Wymaganym wkładem własnym wspólnot jest projekt zagospodarowania, profesjonalny kosztorys wraz z przedmiarem oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wykonanych przez osobę ze stosownymi uprawnieniami.

Do programu można przystąpić do 29 lutego 2016 r., składając wymagane dokumenty. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych gznk.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY