REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wspólne dzieło Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor czeka na start

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 wrz 2016 10:23
Wspólne dzieło Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor czeka na start
Galeria Młociny
Wspólne dzieło Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor czeka na start
Wspólne dzieło Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor czeka na start

Przedłuża się rozpoczęcie budowy Galerii Młociny w Warszawie. Po raz trzeci przełożono termin rozpoczęcia prac.

REKLAMA

Inwestycja kosztować będzie ponad pół miliarda złotych. Z tego powodu inwestor, firma Raven, musi pozyskać niezbędne gwarancje uzyskania finansowania. Do tej pory się to nie udało, dlatego budowa została przesunięta na połowę września.

Zgodnie z pierwotnym terminem realizacja galerii miała ruszyć w lipcu. Następnie termin przesunięto o miesiąc.

Otwarcie Galerii Młociny jest planowane na drugą połowę 2018 r. Galerię Młociny wyróżnia projekt architektoniczny, który powstał w dwóch renomowanych pracowniach architektonicznych  Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor.

Na planowanych 220 tys. mkw. powierzchni całkowitej klienci znajdą około 220 sklepów, 9-ekranowe kino, klub fitness, kilkanaście restauracji i kawiarni oraz Delikatesy Alma. Kierowcy będą mogli skorzystać z ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

Galerię Młociny wyróżnia projekt architektoniczny, który powstał w dwóch renomowanych pracowniach architektonicznych – Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Projekt Galerii Młociny jest także zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat BREEAM. Dwupiętrowy kompleks z czterema kondygnacjami handlowo-usługowymi został zaprojektowany tak, aby korzystać z walorów lokalizacji, w której będzie wybudowany. Dlatego w ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński. Latem będzie to strefa relaksu z ogródkami restauracyjnymi i infrastrukturą zachęcającą do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą miejsce na pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu. Wnętrze Galerii Młociny będzie urzekać przestronnością i ponadczasową elegancją, a jednocześnie zapewniać najemcom doskonałą ekspozycję ich oferty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY