REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wszyscy projektują dworzec w Bielsku Podlaskim

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lis 2016 15:41
fot. pixabay.com

Za nami warsztaty kreatywne dot. planów inwestycyjnych wobec dworca w Bielsku Podlaskim. To drugie wydarzenie, po  spotkaniu w Nidzicy, które ma włączyć podróżnych, mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych w proces przygotowania inwestycji dworcowych.

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku warsztatów w Nidzicy, uczestnicy zostali podzieleni na kilka 6-8-osobowych grup i poinformowani o zakresie inwestycji i elementach infrastruktury, na które będą mieli wpływ. Następnie, uzupełniając ankietę, wszyscy mogli określić najważniejsze oczekiwania i preferencje dotyczące nowego obiektu, np. przystosowanie obiektu do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. W dalszej części warsztatów uczestnicy wskazywali najważniejsze funkcjonalności dworca, takie jak: poczekalnia z miejscami siedzącymi, WiFi, punkty doładowania urządzeń, przyciski bezpieczeństwa, informacja turystyczna. Niektórzy zgłaszali także własne pomysły konkretnych funkcjonalności, które mogłyby pojawić się na dworcu w Bielsku Podlaskim. Każda z grup mogła przedstawić wypracowaną listę oczekiwań, a następnie uczestnicy wspólnie wybierali najlepszą propozycję. Podczas całego spotkania pomocą służyli pracownicy PKP S.A.

- Zależy nam na tym, aby modernizowane i nowe dworce w jak najwyższym stopniu były dostosowane do potrzeb nie tylko podróżnych, ale również lokalnej społeczności. Stąd pomysł na warsztaty kreatywne, podczas których możemy wsłuchać się w oczekiwania mieszkańców. Równie ważny jest dla nas głos lokalnych władz i działających organizacji pozarządowych. Wszystkich zachęcamy do udziału w spotkaniach. Pierwsze konsultacje – w Nidzicy i Bielsku Podlaskim – pokazują, że takie rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem – mówi Marek Michalski, członek zarządu PKP S.A.

Warsztaty nie kończą procesu konsultacji z mieszkańcami Bielska Podlaskiego. Uczestnicy spotkania będą mieli dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.

Podobne warsztaty mają być organizowane przez PKP S.A. przed każdą większą inwestycją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY