REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wszyscy projektują... dworzec w Nidzicy. Pierwszy taki projekt PKP

  • Autor: Properydesign.pl
  • 14 lis 2016 09:37
fot. Fotolia

Za nami warsztaty kreatywne dot. planów budowy dworca w Nidzicy. Jest to pierwsze wydarzenie organizowane w ramach szeroko zakrojonych działań włączających podróżnych, mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych w proces przygotowania inwestycji dworcowych.

REKLAMA

Na spotkaniu w Urzędzie Miasta w Nidzicy obecnych było około 40 osób. Wszyscy oni mieli możliwość przedstawienia swoich oczekiwań i koncepcji dotyczących planowanego projektu. Podzieleni na 6-8-osobowe grupy uczestnicy otrzymali szczegółowe zasady udziału i dowiedzieli się, jaki jest zakres inwestycji, czyli na które elementy infrastruktury będą mieli wpływ. Następnie, uzupełniając ankietę, wszyscy mogli określić najważniejsze oczekiwania i preferencje dotyczące nowego obiektu. Kolejnym etapem było wskazanie od 8 do 12 (spośród 61) najważniejszych funkcjonalności dworca, takich jak: poczekalnia z miejscami siedzącymi, kasy, informacja wizualna, bankomat, WiFi, lokale gastronomiczne. Wreszcie uczestnicy otrzymali plan przestrzenny budynku i terenów przyległych, na który należało nanieść najważniejsze elementy infrastruktury dworcowej. Podczas całego spotkania pomocą służyli pracownicy PKP S.A. Na końcu każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, a pozostali uczestnicy mieli za zadanie wybrać najlepszy pomysł.

- Zorganizowane w Nidzicy warsztaty to pierwszy etap szerokiego programu warsztatów kreatywnych, które już we wczesnym etapie inwestycji, pomogą nam w jak najlepszym dostosowaniu modernizowanych i budowanych dworców do potrzeb podróżnych i społeczności lokalnych. Bardzo ważne jest dla nas również, że w spotkaniach czynny udział biorą władze lokalne – wyjaśnia Marek Michalski, członek zarządu PKP S.A. – Chciałbym podkreślić, że podobne warsztaty będą organizowane przed każdą większą inwestycją realizowaną przez PKP S.A. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom wczorajszych warsztatów, za pomoc w realizacji naszych planów – dodał Michalski.

Na tym nie koniec. Uczestnicy warsztatów będą mieli dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.

PKP S.A. także opublikowało ogłoszenie o zamówieniu dot. opracowania materiałów niezbędnych do wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy dworca w Nidzicy. Usługi ujęte w zamówieniu obejmują m.in. projekt zieleni, opinię geotechniczną wraz z badaniem podłoża gruntowego. Za ostateczny projekt nowego obiektu odpowiada Biuro Projektowania PKP S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY