REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wszystkie biurowce Kulczyk Silverstein Properties będą zielone

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 paź 2014 12:48
Wszystkie biurowce Kulczyk Silverstein Properties będą zielone
fot. Warta Tower

Już od stycznia 2015 r. wszystkie biurowce należące i zarządzane przez Kulczyk Silverstein Properties (KSP) będą wykorzystywały energię z odnawialnych źródeł.

REKLAMA

Przejście na energię z farm wiatrowych, to kolejny krok w realizacji proekologicznej strategii, którą objęte są wszystkie nieruchomości z portfela spółki. Najemcy stawiają coraz wyższe wymagania związane z jakością zarządzania w obszarze ochrony środowiska, dlatego po pełnej certyfikacji wszystkich projektów w systemie BREEAM kolejnym krokiem jaki zostanie podjęty przez KSP będzie przełączenie na zieloną energię.

Rok 2014 stoi dla KSP pod znakiem wprowadzania ulepszeń i zdobywania zielonych certyfikatów BREEAM. W trakcie ekologicznej certyfikacji zaimplementowano wiele procedur poprawiających gospodarkę energią, mediami i odpadami. W budynku Warta Tower wprowadzono segregację śmieci, która pozwoli nie tylko na selektywną zbiórkę odpadów podlegających recyklingowi, ale również wygeneruje oszczędności związane z ich wywozem. W kompleksie przeprowadzona została także szczegółowa analiza zużycia energii elektrycznej, na podstawie której wprowadzone zostaną rozwiązania redukujące koszty użytkowania nieruchomości. Aktualnie, w Warta Tower testowane są różne mechanizmy powiązane z wymianą oświetlenie na ledowe lub energooszczędne.

Budynki z portfela KSP z zielonymi certyfikatami BREEAM-In-Use:

Stratos Office Center – budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent
Ufficio Primo – budynek: Very Good, zarządzanie: Excellent
Warta Tower – budynek: Very Good, zarządzanie: Very Good

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY