REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wybrano konsorcjum, które zagospodaruje Wyspę Spichrzów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 mar 2015 09:12
Wybrano konsorcjum, które zagospodaruje Wyspę Spichrzów
fot. Nowa Wyspa Spichrzów według koncepcji Immobel Poland
Wybrano konsorcjum, które zagospodaruje Wyspę Spichrzów
Wybrano konsorcjum, które zagospodaruje Wyspę Spichrzów
Wybrano konsorcjum, które zagospodaruje Wyspę Spichrzów

To konsorcjum Immobel Multibud zagospodaruje północny cypel Wyspy Spichrzów w Gdańsku. W planach są zarówno mieszkania, hotel, sklepy, restauracje, lokale usługowe jak i butikowe biura. Koncepcję przygotowało biuro RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego.

REKLAMA

Wyspa Spichrzów w Gdańsku od czasów powojennych oczekuje na gospodarza, który zagospodaruje to niezwykłe miejsce i wydobędzie jego wyjątkowy potencjał. Wysiłki jakie poczynił w ostatnich latach Zarząd Miasta Gdańsk umożliwiły potencjalną zabudowę północnego cypla Wyspy Spichrzów. Umocnione w ubiegłym roku nabrzeże, oferuje pas spacerowy wokół północnego cypla Wyspy Spichrzów, który  przyciąga nieustannie spacerowiczów podziwiających gdańską starówkę z zupełnie nowej perspektywy.

Decydującym ruchem Miasta Gdańsk było ogłoszenie w 2014 roku postępowania w celu zawarcia umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym w celu realizacji przedsięwzięcia pod nazwą: „Zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów w Gdańsku”. Postępowanie to zostało zakończone wyborem oferty Konsorcjum Immobel Multibud. Podpisanie umowy realizacyjnej planowane jest na 31 marca 2015 r. Prace projektowe rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy.

 - Bogatsi o doświadczenia poprzednich konkursów oraz we współpracy z naszym konsorcjantem i przy udziale pracowni architektonicznej RKW zaprojektowaliśmy wielofunkcyjną zabudowę  gromadząc pod dachami Nowej Wyspy Spichrzów zarówno mieszkania, hotel, sklepy, restauracje, lokale usługowe jak i butikowe biura oraz podziemne parkingi zlokalizowane pod niemal całym obszarem. W naszej opinii miejsce to powinno tętnić życiem zapewniając wspaniałe warunki zarówno pracy, rekreacji jak i zamieszkania. Nasz projekt to gwarantuje – powiedział Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający Immobel Poland.

 Na terenie północnej części Wyspy Spichrzów znajdują się pozostałości historycznych spichlerzy, które wzbogacą tkankę architektoniczną nowej zabudowy przenosząc w przyszłość materialną tradycję tego niezwykłego miejsca. Językiem projektu jest architektura wyrosła z twórczego dialogu i poszanowanie historii, przy pełnej świadomości zmieniających się funkcji i nowych potrzeb. Miejsce będące niegdyś największym spichlerzem Europy zamieni się w żywe śródmieście nowoczesnego Gdańska.

Inwestycja zostanie zrealizowana w kilku fazach łącznie z szeregiem inwestycji publicznych związanych z remontem infrastruktury drogowej, przebudową mostu Stągiewnego na most zwodzony, rozbudową mariny czy budową kładki łączącej Wyspę z Długim Pobrzeżem. Łączny koszt robót osiągnie ok. 400 mln zł.

Partnerem Immobela w Konsorcjum jest Multibud W. Ciurzyński SA – przedsiębiorstwo gromadzące profesjonalistów odpowiedzialnych m.in. za realizację warszawskiego Centrum Finansowego Puławska, osiedla Marina Mokotów, kompleksu mieszkaniowego Nowy Wilanów czy też Sopockiej Rezydencji i osiedla Neptun Park w Gdańsku Jelitkowie.

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna powstała w efekcie pracy projektantów z biura RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego, których działania zapisały się już w krajobrazie Gdańska pod postacią chociażby stadionu PGE Arena, uznanego za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Biuro RKW ma na swoim koncie wiele udanych projektów mieszkaniowych, centrów wielofunkcyjnych, biurowców i budynków użyteczności publicznej zrealizowanych na obszarze Polski i Niemiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY