REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wybrano pracownie, które zaprojektują kolejne stacje II linii metra

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lut 2016 12:26
Wybrano pracownie, które zaprojektują kolejne stacje II linii metra
II linia Metra, stacja Daszyńskiego

Rozstrzygnięto przetarg na projekt kolejnych stacji II linii metra. Odcinek wolsko-bemowski zaprojektuje konsorcjum Biura Projektów "Metroprojekt" z pracownią AMC Chołdzyński. Natomiast metro na Targówku zaprojektuje ILF Consulting Engineers Polska.

REKLAMA

- Dziś komisja wybrała projektantów kolejnych 5 stacji na M2. Czyli w sumie do roku 2020 powstanie 11 nowych stacji wraz z tunelami II linii metra - poinformował na Twitterze Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Kontynuacja II linii metra to pięć stacji, ich nazwy to: Zacisze, Kondratowicza i Bródno na Targówku, a także Wola Park na Woli i Powstańców Śląskich na Bemowie.

Budowa powinna rozpocząć się w 2017 r. i zakończyć na przełomie lat 2020/2021. Na wschodzie to będzie koniec prac na tym etapie. A na zachodzie powstaną jeszcze dwie stacje i dodatkowa techniczno-postojowa - informuje Jacek Wojciechowicz.

Członkowie sądu konkursowego docenili przede wszystkim funkcjonalność i wpisanie obiektów w dotychczasową infrastrukturę. Niebawem rozpocznie się budowa dwóch nowych odcinków II linii metra w stronę Bemowa i Targówka (3+3). Wykonawcy będą mieli 38 miesięcy na budowę od momentu podpisania umowy. Druga linia będzie jeszcze dłuższa – wiemy już, jak będą wyglądały kolejne odcinki podziemnej kolejki - trzy ostatnie stacje na północy II linii i dwie na odcinku zachodnim, których budowa ma się zakończyć do 2022 r.

Nadesłane prace były analizowane pod wieloma kryteriami, brane pod uwagę były m.in.: rozwiązania architektoniczne, walory eksploatacyjne, powiązanie z innymi środkami komunikacji, koszty wykonania, oddziaływanie na środowisko. Wybrane projekty osiągnęły najwięcej punktów w poszczególnych kategoriach. Nie przyznano wyróżnień.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY