REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowe wystawy na 4 Design Days

  • Autor: propertydesign.pl
  • 15 sty 2016 13:46
Wyjątkowe wystawy na 4 Design Days
Jeden ze szkiców architekta Marka Tryzybowicza

7m2 - Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów, Najlepsze Dyplomy ASP 2016, Koncepcje Architektoniczne w procesie inwestycyjnym, Śląski przegląd Architektury Województwa – SPAW 2015 – to tylko część wystaw, jakie zostaną zorganizowane w trakcie wydarzenia 4 Design Days, zaplanowanego w dniach 11-14 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

REKLAMA

4 Design Days to wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Oprócz kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych, konferencji towarzyszących jak Regionalne Property Forum Katowice i Housemarket Forum Silesia 2016 czy prezentacji oferty dostawców produktów i usług w części wystawienniczej, elementem imprezy będą galerie prac znanych architektów.

„7m2 - Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów", to wystawa, której kuratorem jest Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, twórca Furheart gallery. Przygotowaniem wystawy zajmują się architekci z pracowni ​Dyrda Fikus Architekci, NAS-DRA Design and Research Agenda, kolektyw projektowy Musk, ROBOTA, Menthol Architekci, a także Grzegorz Layer i Katarzyna Furgalińska.

7m2 to próba przyjrzenia się najmłodszemu pokoleniu Śląskich architektów. Z jakimi problemami zmagają się młodzi architekci, jak wygląda dorobek architekta po kilku latach od ukończenia studiów? To niektóre z pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć twórcy wystawy.

Śląski Przegląd Architektury Województwa - SPAW '15 to wystawa, którą na 4 Design Days przygotowuje SARP. Celem jest pokazanie panoramy dokonań i przemian w województwie śląskim poprzez twórczość architektoniczną. Przegląd ma przyczynić się do promocji województwa poprzez architekturę, kształtowanie świadomości estetycznej oraz rozwijanie rozumienia cech tożsamości i zrównoważonego rozwoju.

Koncepcje Architektoniczne w procesie inwestycyjnym – to z kolei wystawa architekta Marka Tryzybowicza. Prezentowane w ramach wystawy „Koncepcje architektoniczne” prace są zbiorem wybranych szkiców projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich piętnastu lat w Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Rysunki autorstwa Marka Tryzybowicza są odzwierciedleniem koncepcji wstępnych etapów projektów wielofunkcyjnych. Są również świadectwem zespołowych działań projektanta i klientów.

Szkice, czarno-białe oraz w kolorze, stanowią uniwersalny kod przekazu wizji projektanta, język komunikacji zrozumiały w każdym geograficznym i kulturowym obszarze.

Uczestnicy 4 Design Days będą też mogli zapoznać się z wystawą „Śląsk, którego nie było”. To projekt Dziennika Zachodniego opowiadający nieznaną historię śląskiej architektury przez pryzmat niezrealizowanych projektów z różnych epok dziejów regionu. Pod takim hasłem odbędzie się również sesja dyskusyjna, którą poprowadzi Marcin Zasada, dziennikarz DZ, pomysłodawca i autor „Śląska, którego nie było”. Gościem sesji będzie dr Ryszard Nakonieczny, naukowiec z wydziału architektury Politechniki Śląskiej, badacz śląskiej architektury.

Wystawę zorganizuje też Akademia Sztuk Pięknych. Odbędzie się pod hasłem Najlepsze Dyplomy ASP 2015.

Cały program wydarzenia na www.4dd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY