REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wysokościowiec projektu Aedas gotowy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 lut 2014 11:29
Wysokościowiec projektu Aedas gotowy

Centrum Biurowe Neptun – efekt prac biura architektonicznego Aedas i dewelopera, firmy Hines - to pierwszy wysokościowy (86 metrów) budynek biurowy w Gdańsku i jeden z najnowocześniejszych w Polsce.

REKLAMA

Centrum Biurowe Neptun to nowoczesny obiekt biurowy klasy A, zlokalizowany w centrum komercyjnym Gdańska, przy alei Grunwaldzkiej 103A, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią.

Zgodnie z harmonogramem budowę zakończono w grudniu 2013 roku, a w styczniu 2014 roku Centrum Biurowe Neptun uzyskało pozwolenie na użytkowanie. Pierwsze tygodnie roku mijają na pracach wykończeniowych na poszczególnych piętrach, które z początkiem marca zostaną oddane do użytku pierwszym najemcom.

Realizacja projektu rozpoczęła się w 2011 roku. Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna Aedas, będąca częścią międzynarodowej grupy, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projektowania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa.

Pierwszy rok poświęcony został na procedury administracyjne związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę, które uprawomocniło się w październiku 2011 roku. W międzyczasie wybrana została nazwa dla inwestycji „Centrum Biurowe Neptun”, będąca wynikiem oczekiwań lokalnej społeczności oraz chęci zachowania tożsamości miejsca, które do tej pory funkcjonowało jako Dom Handlowy Neptun.

Na generalnego wykonawcę została wybrana firma Budimex, która jeszcze pod koniec roku rozpoczęła prace rozbiórkowe.

W marcu 2012 roku ruszyły pierwsze prace przy konstrukcji obiektu. Utrzymane wysokie tempo prac pozwoliło, aby we wrześniu tego samego roku zorganizować uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Urzędu Miasta Gdańska, firmy zaangażowane w proces inwestycyjny oraz przedstawicieli firm działających w Trójmieście.

Rok 2013 był kluczowy dla inwestycji. W dniu 5 czerwca 2013 roku na budynku CBN zawisła wiecha. Uroczystość symbolizująca zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji, odbyła się na 5. piętrze budynku. Punktem kulminacyjnym było zawieszenie wiechy przez Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza oraz prezesa Hines w Polsce – Mieczysława Godzisza.

Budynek oferuje najemcom blisko 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej, zlokalizowanej na 18 kondygnacjach.

Na parterze znajduje się reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku.

Trzykondygnacyjny garaż podziemny pomieści 160 samochodów. Dodatkowo jest dostosowany do ładowania samochodów elektrycznych.

- Ponadto, możliwość elastycznego podziału pięter na mniejsze moduły, optymalna głębokość traktów, doskonałe doświetlenie stanowisk dzięki w pełni przeszklonej fasadzie, minimalizacja powierzchni wspólnych oraz odpowiednio dobrane systemy techniczne budynku, składają się na komfortowe oraz przyjazne środowisko pracy – informuje inwestor.

Dla inwestycji deweloper planuje uzyskać certyfikat BREEAM przyznawany tzw. zielonym budynkom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY