REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wystawa w Art Walk

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 mar 2017 12:25
Wystawa w Art Walk
Art Walk

Fundacja Sztuka w Mieście organizuje nową wystawę w galerii plenerowej Art Walk.

REKLAMA

Od 17 marca do 12 maja w plenerowej galerii Art Walk prezentowana będzie nowa wystawa prac. Tym razem założona przez Ghelamco Fundacja Sztuka w Mieście, mająca na celu podnoszenie jakości przestrzeni miejskiej, zaprosiła do współpracy Chrisa Hernandeza, amerykańskiego artystę tworzącego i mieszkającego w Warszawie. W 20 oknach pasażu wystawienniczego Art Walk zaprezentowana zostanie wystawa pt. „W Głębi”.

Wystawa przedstawiać będzie kolejne dzieła, których wspólnych mianownikiem jest postawa człowieka wobec cyklu przemiany świata, a także sam proces przemijania przedmiotów i elementów ożywionych. „W Głębi” pokazuje, że człowiek jest zarówno widzem, jak i uczestnikiem ciągle zmieniających się i równoważących się sił. Rysunki oraz obrazy przedstawione w ramach wystawy służą jako symbol tworzenia lub przetwarzania rzeczy, a także procesów odtwarzania.

Autorem prac jest Chris Hernandez, absolwent metaloplastyki i malarstwa Teksańskiego Uniwersytetu Stanowego, znany z narracyjnej stylistyki w obrazach i zamiłowania do konstrukcji i dekonstrukcji. Wszyscy odwiedzający, którzy pojawią się na placu Europejskim o 18.00 w dniu otwarcia wystawy, będą mieli niepowtarzalną okazję porozmawiania z artystą i wysłuchania komentarzy do prac podczas spaceru wzdłuż pasażu. „W Głębi” oglądać będzie można do 12 maja w galerii plenerowej na placu Europejskim.

To już czwarta wystawa prezentowana przez Fundację Sztuka w Mieście w galerii Art Walk. Dotychczas zrealizowano tu m.in. takie ekspozycje jak „Neon Inn”, prezentującą neony jako ważny element miejski w historii stolicy, czy „Człowiek Ciało Proces” –organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i pokazującą efekty prac studentów i absolwentów uczelni.

Plenerowa galeria Art Walk to specjalnie zaprojektowana konstrukcja, dostosowana do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Pasaż wystawienniczy długości 57 metrów składa się z 20 segmentów, każdy z ciekawie zaprojektowanym „oknem” na wewnętrzną galerię. Art Walk uruchomiony został w maju 2016 r. przez Ghelamco Poland i Fundację Sztuka w Mieście, której misją jest upowszechnienie działań i projektów kulturalnych aktywizujących lokalne społeczności w przestrzeni ich zamieszkania. Galeria funkcjonuje w ramach placu Europejskiego - pierwszej tego typu przestrzeni miejskiej w historii stolicy. Stanowi wyjątkowe miejsce spotkań dla mieszkańców miasta i pracowników okolicznych biur, a także przestrzeń promującą kulturę i sztukę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY