REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Za ponad 22 mln zł powstanie zespół szkolno-przedszkolny w Tychach

  • Autor: UM Tychy
  • 20 sie 2014 11:57
Nowa szkoła zostanie wybudowana w Jaroszowicach, fot. UM Tychy

Nowa szkoła w której będzie się znajdowało 9 oddziałów przedszkolnych oraz 18 oddziałów szkolnych zostanie wybudowana w Jaroszowicach. Wczoraj wmurowano kamień węgielny pod jej budowę.

REKLAMA

Inwestycja będzie gotowa już za kilkanaście miesięcy - w styczniu 2016 r. Jak informuje tyski magistrat, uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Jaroszowicach odbył się wczoraj przy ul. Kościelnej - naprzeciwko kościoła p.w. św. Matki Boskiej Pośredniczki Wszelkich Łask w Tychach – Urbanowicach.

W nowej szkole będzie się znajdowało: 9 oddziałów przedszkolnych (po 3 oddziały dla 3-latków, 4-latków i 5-latków) oraz 18 oddziałów szkolnych (po 3 oddziały w każdej z klas od klas I do klas VI), pracownie komputerowe, językowe, świetlice i biblioteka szkolna. Oprócz tego szkoła będzie wyposażona m.in. w salę gimnastyczną z boiskiem do piłki ręcznej o wymiarach 20x40, zaplecze socjalne, zespół szatniowy, salki do ćwiczeń dla niepełnosprawnych, salki do aerobiku lub siłowni, boisko sportowe wielofunkcyjne, place zabaw.

Jej koszt szacuje się na ponad 22,6 miliona złotych (dokumentacja projektowa + realizacja). Miasto Tychy stara się uzyskać dofinansowanie na ten cel z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu LEMUR - Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY