REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Za rok bydgoszczanie zrobią zakupy w IKEA - startuje budowa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 wrz 2014 12:56
Za rok bydgoszczanie zrobią zakupy w IKEA - startuje budowa
IKEA w Bydgoszczy już za rok
Za rok bydgoszczanie zrobią zakupy w IKEA - startuje budowa
Za rok bydgoszczanie zrobią zakupy w IKEA - startuje budowa
Za rok bydgoszczanie zrobią zakupy w IKEA - startuje budowa

Dzisiaj odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sklepu IKEA w Bydgoszczy. Trzypiętrowy sklep o powierzchni ok. 30 000 m kw., wraz z magazynem i parkingiem na ponad 1100 miejsc, zostanie wybudowany na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej w Fordonie. Otwarcie planowane jest na drugą połowę 2015 roku.

REKLAMA

Generalnym wykonawcą nowego sklepu IKEA jest firma Budimex. Sklep IKEA w Bydgoszczy będzie dziewiątym sklepem firmy w Polsce i pierwszym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz artykułów wyposażenia wnętrz klienci znajdą w nim restaurację oraz Sklepik Szwedzki oferujące smaczne potrawy i produkty spożywcze, głównie szwedzkie, niedostępne w żadnym innym sklepie, jak np. legendarne klopsiki IKEA. Zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji ponad 1 100 miejsc postojowych, w tym 604 miejsca zadaszone na parterze budynku oraz 505 miejsc na parkingu zewnętrznym.

Dzięki lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej, przy drodze krajowej nr 80 łączącej Bydgoszcz z Toruniem, nowy sklep IKEA będzie świetnie skomunikowany nie tylko z tymi dwoma miastami – dogodny dojazd do niego będą mieli także mieszkańcy innych miast i miejscowości w regionie, np. Włocławka czy Inowrocławia. Komunikacja ze sklepem będzie dodatkowo ułatwiona po uruchomieniu linii tramwajowej do Fordonu.

- Dzisiejszy dzień jest dla nas bardzo ważny – oficjalnie rozpoczynamy budowę sklepu IKEA w Bydgoszczy. Chcemy, żeby już za rok mieszkańcy regionu mogli robić w nim zakupy i cieszyć się dobrej jakości, funkcjonalnymi meblami oraz inspirującymi rozwiązaniami, które pomogą uczynić codzienne życie w domu lepszym dla wielu ludzi – powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce. - Polska to dla nas bardzo ważny rynek, zarówno jeśli chodzi o produkcję mebli, jak i sprzedaż. Mamy bardzo ambitne plany rozwoju, a budowa sklepu IKEA w Bydgoszczy to ważny krok w ich realizacji – dodała Evelyn Higler.

- Przypominamy, że dzisiaj w godzinach 13:00-17:00 na placu budowy organizujemy Dzień Informacyjny dla wszystkich zainteresowanych tym, jak się u nas pracuje. Serdecznie zachęcamy do przyjścia i porozmawiania z naszymi pracownikami, aby przekonać się, że IKEA to świetne miejsce do pracy. Od razu będzie można złożyć aplikację – powiedział Michał Pióro, dyrektor personalny w IKEA Retail Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY