REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zabawa sztuką

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2016 12:04
Zabawa sztuką
fot. Piaxbay

Wykłady i warsztaty ze sztuk plastycznych i muzyki, przeznaczone dla dzieci znalazły się w programie Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego, który w sobotę zainauguruje swoją działalność w Łodzi. To wspólne przedsięwzięcie łódzkiej Filharmonii i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

REKLAMA

Jak poinformowała Milena Ostrowska z Filharmonii Łódzkiej zajęcia poprowadzą łódzcy artyści i performerzy, którzy "będą dzielić się swoimi pasjami, odkrywać tajniki pracy orkiestry, eksperymentować z różnorodnymi technikami plastycznymi i zdradzą wiele ciekawostek z różnych dziedzin sztuki".

- Spotkania mają charakter interaktywny, warsztatowy. "Studenci" Uniwersytetu będą mogli zwiedzić ciekawe budynki, pracownie, sale koncertowe, poczuć klimat pracy artystycznej. Będą mogli pogłębiać swoje zainteresowania lub odkrywać całkiem nowe - wyjaśniła.

Według organizatorów Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego zabawa sztuką rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie, pogłębia zmysłowy odbiór rzeczywistości. Ich zdaniem uczestnicząc w zajęciach można nauczyć się m.in. "zbliżenia się do innych ludzi i nauczyć od nich radości tworzenia".

Jak informuje Ostrowska inaugurację Uniwersytetu zaplanowano na sobotę 5 marca w Filharmonii Łódzkiej. Tego dnia Orkiestra Dęta OSP z Wieruszowa poprowadzi wykład ilustrowany dźwiękiem "W ogniu muzyki". Odbędą się warsztaty o instrumentach chińskich, o tradycjach i przysmakach Chin, a także zajęcia "Malowane dźwiękiem - związki malarstwa i muzyki".

Kolejne marcowe warsztaty to: "Rysunkowy atlas przedmiotów niemożliwych", "Komiks - obraz, słowo, ruch" oraz "Kolor 20x20 - tkanina artystyczna".

W kwietniu młodych studentów czekają m.in.: warsztaty: perkusyjne "Bęben show", muzyczne "Ta Ke Ti Na - Twoje ciało może zagrać wszystko". Zaplanowano także wykład interaktywny "Sztuczki sztuki: o iluzji i mamieniu wzroku przez obrazy".

W maju dowiedzieć się będzie można m.in.: o biżuterii i o tym, że nie tylko złoto się świeci oraz poznać sekrety skrzypiec. W czerwcu zaplanowano m.in. warsztaty "Dyrygent ma głos" oraz zajęcia ceramiczne "Rączki, uszka i miseczki".

Zajęcia na Dziecięcym Uniwersytecie Artystycznym odbywać się będą trzy razy w miesiącu, w soboty i przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY